GRID 2

GRID 2

7,1
172 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.9
PS3 7.0
X360 7.4

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Codemasters
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Wyścigi
Śr. czas:
20 godzin
Premiery
Świat:
28.05.2013
Europa:
31.05.2013
Polska:
31.05.2013
Producent:
Codemasters
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Wyścigi
Śr. czas:
20 godzin
Premiery
Świat:
28.05.2013
Europa:
31.05.2013
Polska:
31.05.2013

Recenzja redakcji

Recenzja: GRID 2 (PS3)
8.0
Recenzja: GRID 2 (PS3)

GRID 2 - opis gry

GRID 2 to gra wyścigowa, która jest kontynuacją Race Driver GRID i zmierza na PlayStation 3 oraz Xboksa 360. Za produkcję odpowiada studio Codemasters Software, które ma na swoim koncie takie tytuły jak DiRT Showdownn czy F1 2012.

Pierwsza odsłona GRID łączyła w jednym pakiecie bardzo realistyczną grafikę z lekko arcade'owym modelem jazdy. Codemasters idzie w kontynuacji swoich wyścigów w tym samym kierunku – najważniejsza ma być dobra zabawa, z odrobinę symulacyjnym sznytem. Gracze będą mieli okazje ścigania się na trzech kontynentach (Ameryka, Europa i Azja) dzięki czemu odwiedzą takie miasta jak Miami, Chicago,Paryż czy słoneczną Kalifornię. Podobnie jak w poprzedniej części nie zabraknie licencjonowanych marek takich jak Ford, BMW, McLaren, Mercedes, Pagani, Shelby, Nissan czy Chevrolet. W grze nie pojawi się za to rzut kamery symulujący widok z kokpitu, a tym samym nie zobaczymy, zegarów, kierownicy czy lusterek wstecznych.

Fizyka w umiejętny sposób balansuje między arcade a symulacją. Samochody wykazują tendencję do nadsterowności, przez co łatwiej opanować sytuację na ostrych szykanach. Codemasters twierdzi, że nowa wersja systemu prowadzenia dwuśladów o nazwie TrueFeel zapewnia niezrównaną dokładność w reakcjach samochodu na zmiany przyczepności opon. Do GRID 2 wróci znana fanom części pierwszej opcja Flashback, pozwalająca na szybkie cfanie czasu po zaliczeniu skuchy w wyścigu. . Tym razem największą atrakcją mają być tzw. Live Routes. Rzecz dostępna będzie w rejonach miejskich. Wyobraźcie sobie, że zaczynacie wyścig na ulicach Chicago. System Live Routes będzie za każdym razem na samym starcie wybierać trochę inną trasę przejazdu. Nie będzie zatem możliwe „wykucie” topografii danego etapu. Wydaje się to świetnym konceptem, który wprowadzi do zmagań sieciowych i w singlu element zaskoczenia.

Drugą największą innowacją w nowym dziele Codemasters będzie koncentracja na fabule. W tytule wcielimy się w postać młodego kierowcy, który został zauważony przez organizatora imprez z serii World Series of Racing. Biznesmen pragnie zjednoczyć w ramach jednej organizacji rozmaite dyscypliny sportów motorowych, a postać gracza ma mu w tym dziele pomóc, stając się jednocześnie gwiazdą, podziwianą przez miliony ludzi na całym świecie. Zaczynać będziemy od starego, zawilgoconego garażu, mieszczącego góra dwa wozy, i zmagań z prowincjonalnymi kierowcami – by na końcu 4. sezonu podróżować po całym świecie, dysponując przy okazji najpotężniejszymi samochodami świata i luksusowym biurem. Zmiany widoczne będą nie tylko przed rozpoczęciem ścigania – również na samych trasach zobaczymy, jak w galopującym tempie przybywa fanów głównego bohatera. W otoczeniu wypatrzeć będzie można również np. banery z naszym nazwiskiem lub reklamy, w których wzięliśmy udział.

Wideo - GRID 2

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video
Youtube video
Youtube video
Youtube video
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (26)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper