Flipping Death

Flipping Death

6,0
2 oceny

Ocena wg platformy:

NS 7.0
PC 5.0
PS4 -
XONE -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Zoink!
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna,   Zręcznościowa
Premiery
Świat:
07.08.2018
Europa:
07.08.2018
Producent:
Zoink!
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna,   Zręcznościowa
Premiery
Świat:
07.08.2018
Europa:
07.08.2018

Recenzja redakcji

Recenzja: Flipping Death (PS4)
7.0
Recenzja: Flipping Death (PS4)
PC PS4 XONE

Flipping Death - opis gry

Flipping Death to gra logiczno-zręcznościowa wyprodukowana i wydana przez niezależne studio Zoink Games (twórców m.in. Stick it to the Man!). Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsolach PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch.

Flipping Death pozwala nam się wcielić w dziewczynę o imieniu Penny, pracownicę zakładu pogrzebowego. A właściwie byłą pracownicę. Zostaje ona bowiem zwolniona z pracy, co skłania ją do popełnienia samobójstwa. Wraz z chłopakiem udaje się do krypty znajdującej się na miejscowym cmentarzu, by się powiesić. Nie wszystko idzie jednak zgodnie z planem. Podłoga zapada się pod bohaterką i w efekcie trafia ona do świata umarłych. Tam zaś spotyka Śmierć, która właśnie udaje się na urlop, a Penny bierze za swoje zastępstwo. W następstwie tych wydarzeń zyskuje ona zdolność, która pozwala jej swobodnie przeskakiwać między światem żywych i umarłych.

Jeśli chodzi o rozgrywkę, Flipping Death bardzo przypomina jedną z poprzednich gier studia Zoink Games, czyli Stick it to the Man. Podróżując między wspomnianymi światami, główna bohaterka musi rozwiązywać różne problemy jego mieszkańców. Inną jej zdolnością, która się do tego przydaje, jest możliwość przejęcia kontroli nad postacią, dzięki czemu zdobywamy dostęp do specjalnej umiejętności, która pozwala uporać się z zastanym problemem. Uniwersum Flipping Death zamieszkane jest przez różne barwne postacie, a czarny humor jest w nim na porządku dziennym.

W rozgrywce pomaga mapka, na której zaznaczone są ważne miejsca, co ułatwia nam eksplorację. Po wciśnięciu stosownego przycisku możemy także przeczytać myśli postaci, nad którymi przejęliśmy kontrolę, otrzymując w ten sposób dodatkowe wskazówki.

Oprócz zadań mających związek z głównym wątkiem w produkcji Zoink nie brakuje też dodatkowych wyzwań, jak kolekcjonowanie kart, które dostarczają więcej informacji o postaciach spotykanych w Flipping Death.

Wideo - Flipping Death

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper