Elli

Elli

7,0
1 oceny

Ocena wg platformy:

NS -
PC 7.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Bandana Kid
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa
Premiery
Świat:
10.01.2019
Europa:
10.01.2019
Producent:
Bandana Kid
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa
Premiery
Świat:
10.01.2019
Europa:
10.01.2019

Elli - opis gry

Elli to trójwymiarowa platformówka wyprodukowana i wydana przez niezależne szwedzkie studio Bandana Kid. Tytuł ukazał się na konsoli Nintendo Switch oraz PC. 

Fabuła - Elli

Fabuła nie odgrywa w produkcji Bandana Kid zbyt dużej roli. Jak na platformera przystało, jest ona raczej pretekstowa. Główną bohaterką gry jest tytułowa, strażniczka kryształów czasu licząca sobie kilkaset lat. W dniu jej 600. urodzin dochodzi do nieprzyjemnego incydentu. Niejaki Ghasti kradnie kryształy, co może się zakończyć katastrofą, jeśli nie zostaną one przywrócone na swoje dawne miejsce. Elli wyrusza więc w niebezpieczną podróż przez fantastyczne krainy, aby odnaleźć zgubę.

Rozgrywka - Elli

Gra jest trójwymiarowym platformerem, choć nie w stylu tych bardziej otwartych przedstawicieli gatunku. Nasza podopieczna porusza się tu raczej po wyznaczonych przez twórców ścieżkach. Lwia część wyzwań polega na pokonywaniu przeszkód, ale podczas zmagań wykonujemy też szereg innych czynności: rozwiązujemy proste łamigłówki (jak przełączanie przycisków), ciskamy przedmiotami (np. bombami) czy używamy magicznej laski, by ujawnić niewidzialne/ukryte obiekty. Generalnie stopień trudności nie jest tu wysoki: wpadka nie wiąże się tu ze specjalnymi konsekwencjami, bo duża jest częstotliwość występowania punktów kontrolnych, a energię jest łatwo zregenerować. Wszystko to sprawia, że Elli w pierwszej kolejności została zaprojektowana z myślą o mniej wyrobionych i młodszych odbiorcach.

W trakcie rozgrywki odwiedzamy rozmaite miejscówki: piaszczyste plaże, starożytne świątynie, szczyty górskie czy ciemne jaskinie. Po drodze zbieramy również klejnoty, za które może w specjalnych miejscach kupić szaty, laski, kapelusze itd. Co więcej, spotykamy również mandragory, które mogą nam posłużyć pomocą, np. dostarczając jakichś przydatnych informacji.

Wideo - Elli

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper