Gutwhale

Gutwhale

6,0
1 oceny

Ocena wg platformy:

PS5 6.0
XSX|S -
NS -
PC -
PS4 -
XONE -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Stuffed Wombat
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina,   Roguelike
Premiery
Świat:
21.05.2021
Europa:
21.05.2021
Producent:
Stuffed Wombat
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina,   Roguelike
Premiery
Świat:
21.05.2021
Europa:
21.05.2021

Gutwhale - opis gry

Gutwhale to dwuwymiarowa z elementami roguelike wyprodukowana przez studio Stuffed Wombat i wydana przez Ratalaika Games. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsolach PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series i Nintendo Switch.

Rozgrywka - Gutwhale

Dalsza część tekstu pod wideo

Produkcja Stuffed Wombat jest w zasadzie pozbawiona fabuły. Gra pozwala nam wejść w buty nieszczęśnika, który w bliżej nieokreślonych okolicznościach został połknięty przez wieloryba. Naszym zadaniem jest się z jego brzucha po prostu wydostać.

Gutwhale to dwuwymiarowa strzelanka, która na tle innych reprezentantów gatunku wyróżnia się tym, że walczymy w klaustrofobicznych, wyjątkowo ciasnych pomieszczeniach. Na tym nie koniec. Nasz podopieczny dysponuje tylko jednym pociskiem. Gdy wyeliminujemy nim przeciwnika (lub nie), musimy go odzyskać i ponownie załadować do broni, i tak aż do skutku. Kampania składa się w sumie z trzech niespecjalnie długich rozdziałów.

Podczas zmagań możemy korzystać z różnego rodzaju nakryć głowy. Każdy kapelusz ma jakieś inne właściwości: zwiększa maksymalną ilość energii, wyposaża nas w dodatkowe umiejętności, pomnaża zdobyte punkty itd. To my podejmujemy decyzję, który z posiadanych na podorędziu przyda się nam najbardziej. Oprócz tego kupować możemy także upgrade’y podnoszące potencjał bojowy podopiecznego.

W grze, jak wspomniano na wstępie, zaimplementowano elementy roguelike. W razie wpadki tracimy dużą część upgrade’ów i wyposażenia, co więcej, zmagania musimy rozpoczynać od samego początku. Plansze, warto przy tym dodać, są generowane proceduralnie, co sprawia, iż przy każdej kolejnej sesji mamy do czynienia z innym układem pomieszczeń. 

Wideo - Gutwhale

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper