Final Fight: Streetwise

Final Fight: Streetwise

7,1
18 oceny

Ocena wg platformy:

PS2 7.1
XBOX 6.7

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Capcom
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka chodzona
Śr. czas:
15 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
28.02.2006
Europa:
07.04.2006
Polska:
14.04.2006
Producent:
Capcom
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka chodzona
Śr. czas:
15 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
28.02.2006
Europa:
07.04.2006
Polska:
14.04.2006

Final Fight: Streetwise - opis gry

Final Fight: Streetwise to trójwymiarowa chodzona bijatyka wyprodukowana i wydana przez Capcom. Tytuł ukazał się na konsolach PlayStation 2 i Xbox. Streetwise zostało stworzone przez amerykański oddział Capcom, na którego koncie znalazły się takie pozycje jak seria Maximo.

Gra jest sequelem pierwszej części Final Fight. Akcja rozgrywa się kilka lat po wydarzeniach tam przedstawionych. Głównym bohaterem jest Kyle Travers, uliczny wojownik i zarazem młodszy brat Cody’ego Traversa znanego z pierwowzoru. Kyle musi pomóc bratu, ponieważ ten został porwany. Powodem tego zamieszania jest tajemniczy specyfik. U osób, które go zażyją, wzrasta siła, ale jednocześnie zachodzi też proces ‘zombyfikacji’. Kyle prosi o pomoc dwóch znajomych brata (także znanych z oryginału postaci) - Haggara (który porzucił posadę burmistrza i otworzył siłownię) oraz Guya (obecnie przywódcę gangu w jednej z dzielnic).

Final Fight: Streetwise to chodzona bijatyka, lecz twórcy wprowadzili do formuły rozgrywki sporo nowego. Główny tryb gry, czyli tryb fabularny, przywodzi bardziej na myśl takie tytuły jak seria Yakuza albo wręcz RPG. Podczas zmagań przemieszczamy się po mieście i podejmujemy się wykonywania rozmaitych zadań. Otrzymujemy za to punkty szacunku, które sprawiają, że mieszkańcy patrzą na nas przychylniejszym okiem. To nie wszystko. Oprócz tego odwiedzamy też siłownię, gdzie możemy uczyć się nowych umiejętności, zarabiamy kasę biorąc udział w nielegalnych pojedynkach ulicznych (pojawiają się tam znane twarze, jak Cammy White z serii Street Fighter) czy bawiąc się przy minigierkach typu deptanie robali czy demolka samochodu.

Obok trybu fabularnego dostępny jest też Arcade. Przypomina on pierwowzór. Nie ma w nim biegania po mieście - zamiast tego przebijamy się przez kilka plansz kładąc pokotem rzesze zakapiorów. Grać możemy we dwóch.

Final Fight: Streetwise otrzymywało bardzo słabe noty. Co ciekawe, gra pierwotnie miała być bardziej tradycyjnym beat’em-upem z cel-shadingową grafiką i projektami Akimana (projektant postaci m.in. w serii Street Fighter), lecz plany te zostały anulowane.

Wideo - Final Fight: Streetwise

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych