Death by Degrees

Death by Degrees

6,3
14 oceny

Ocena wg platformy:

PS2 6.3

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Namco
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka chodzona
Premiery
Świat:
27.01.2005
Europa:
15.04.2005
Producent:
Namco
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka chodzona
Premiery
Świat:
27.01.2005
Europa:
15.04.2005

Death by Degrees - opis gry

Death by Degrees to chodzona bijatyka z elementami przygodówki wyprodukowana i wydana przez Namco na PlayStation 2. Gra była poniekąd spin-offem serii Tekken - gracze wcielali się tu bowiem w Nine Williams, jedną z najpopularniejszych postaci cyklu. Przy tworzeniu tytułu brał udział Hideo Baba, jeden z producentów “Tales of”.

W Death by Degrees Nina Williams działa jako agentka amerykańskiego i brytyjskiego wywiadu, próbując zinfiltrować organizację terrorystyczną znaną pod nazwą Kometa. Jej przełożeni decydują, że weźmie udział w nielegalnym turnieju sztuk walki organizowanym na pokładzie statku należącego do bandziorów. Razem z nią udaje się dwóch agentów, ale wkrótce akcja zaczyna się sypać. Nina zostaje pojmana, a misja kończy się niepowodzeniem. W tej sytuacji jej zadaniem jest się wydostać z pułapki i przy okazji rozmontować całą grupę.

Dalsza część tekstu pod wideo

Sceną gry jest oczywiście wspomniany statek. Najważniejsza jest tutaj walka, ale oprócz tego przyjdzie nam również szukać kluczy i innych przedmiotów niezbędnych, by dostać się do zamkniętych pomieszczeń. W DbD nie brakuje też skradania. Wydarzenia obserwujemy przede wszystkim z perspektywy trzeciej osoby, ale czasami ulega to zmianie. W trakcie używania snajperki, pływania lub czołgania się w szybach wentylacyjnych mamy do czynienia z widokiem z oczu.

Do sterowania używamy obu gałek DualShocka. Lewą poruszamy Niną lub wykonujemy unik, prawa służy z kolei do wyprowadzania ciosów i blokowania (musimy wychylić gałkę w kierunku atakującego przeciwnika dbając o timing). Podobnie jak w serii Tekken, bohaterka ma do dyspozycji rozmaite chwyty będące w stanie powalić oponenta na łopatki. Jeśli uda nam się jakiś odpalić, będziemy mogli obejrzeć rentgenowską animację trzaskających kości. Oprócz walki wręcz nasza podopieczna jest też w stanie używać rozmaitych przedmiotów w rodzaju sztyletów, pałek, mieczy, pistoletów, karabinów maszynowych itd. Za pokonanych przeciwników otrzymujemy punkty, które następnie możemy przeznaczyć na rozwój umiejętności.

Po zaliczenie głównego wątku jesteśmy nagradzani różnymi ciekawymi bonusami. Mogą to być nowe stroje, model Niny z Tekken 2 albo tryb Anna Mode, w którym przejmujemy kontrolę nad siostrą głównej bohaterki.

Wideo - Death by Degrees

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper