Feudal Alloy

Feudal Alloy

8,0
4 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 7.0
XONE -
NS 8.5
PC 8.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Attu Games
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Premiery
Świat:
17.01.2019
Europa:
17.01.2019
Producent:
Attu Games
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Premiery
Świat:
17.01.2019
Europa:
17.01.2019

Feudal Alloy - opis gry

Feudal Alloy to gra action-adventure w konwencji metroidvania wyprodukowana przez niezależne studio Attu Games. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsolach PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch.

Akcja Feudal Alloy rozgrywa się w fantastycznej kranie zamieszkanej przez roboty z akwariami zamiast głów (w akwariach tych zaś pływają rybki kierujące maszynami). Jednym z takich robotów jest główny bohater, Attu. Wioska, w której mieszka, zostaje spalona przez bandytów, którzy wykradają też tubylcom paliwo. Musi on więc rozprawić się z zakapiorami. Fabuła ma tu charakter ogólnie pretekstowy.

Feudal Alloy to gra action-adventure przypominająca klasyczne dwuwymiarowe odsłony serii Metroid. Schemat jest tu więc podobny. Nasz podopieczny rozpoczyna skromnie swoje zmagania mając mocno ograniczone możliwości działania, ale z czasem pozyskuje nowe zdolności, które pozwalają mu nie tylko skuteczniej rozprawiać się z nieprzyjaciółmi, ale też dostawać się do nowych miejsc wcześniej poza zasięgiem Attu. Po drodze może także wykonywać questy zlecane mu przez NPC-ów. 

Feudal Alloy posiada kilka rozwiązań, które wyróżniają grę trochę na tle bezpośredniej konkurencji. Po pierwsze, Attu może się przegrzać, jeśli nadużywamy ataków. Gdy do tego dojdzie, staje się on przez chwilę całkowicie bezbronny (w praniu przypomina to więc systemy staminy z wielu innych gier). Po drugie, twórcy zaimplementowali tu pewne elementy RPG. Wraz z postępami główny bohater gromadzi doświadczenie, a z każdym kolejnym levelem zyskuje on możliwość wyuczenia się nowej zdolności na drzewku rozwoju. W grze istnieją zasadniczo trzy rodzaje umiejętności: ofensywne, defensywne oraz inne. 

Wideo - Feudal Alloy

Komentarze (3)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper