SteamWorld Dig 2

SteamWorld Dig 2

8,1
30 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 6.8
XONE 7.0
NS 8.3
PC 8.6
STADIA -
PS Vita 9.0
3DS 8.5

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Image & Form
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja,   Platformowa
Śr. czas:
11 godzin
Premiery
Świat:
21.09.2017
Europa:
21.09.2017
Producent:
Image & Form
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja,   Platformowa
Śr. czas:
11 godzin
Premiery
Świat:
21.09.2017
Europa:
21.09.2017

Recenzja redakcji

Recenzja: SteamWorld Dig 2 (PS4)
9.0
Recenzja: SteamWorld Dig 2 (PS4)
PS4
Pokaż kolejne recenzje

SteamWorld Dig 2 - opis gry

SteamWorld Dig 2 to dwuwymiarowa gra action-adventure wyprodukowana i wydana przez niezależne studio Image & Form. Tytuł ukazał się najpierw na Nintendo Switch, a później trafił też na inne sprzęty: komputery, konsole PlayStation 4, PlayStation Vita, 3DS i Xbox One oraz platformę Google Stadia.

Druga część SteamWorld Dig (i zarazem czwarta serii SteamWorld) bazuje na tych samych założeniach co pierwowzór. W grze wcielamy się w Dorothy, robota, który przemierza podziemia w poszukiwaniu Rusty’ego, głównego bohatera pierwszej części (Dorothy też w niej występowała, lecz nie grała głównych ról).

Rozgrywka inspirowana jest serią Metroid i podobnymi grami. Możliwości naszej podopiecznej są początkowo bardzo skromne, co sprawia, że nie jest ona się w stanie dostać wszędzie, gdzie dusza zapragnie (ten stan rzeczy ulega z czasem zmianie). Nowością w drugiej części SteamWorld Dig jest to, że lokacje nie są generowane proceduralnie, zostały one tym razem zaprojektowane przez game designerów. Podczas wypraw do podziemi przede wszystkim natykamy się na minerały. Możemy je następnie zabrać do miasta pełniącego funkcję bazy wypadowej i sprzedać, a pieniądze przeznaczyć na upgrade’y, np. usprawnić kilof lub zwiększyć ilość miejsca w ‘kieszeniach’. Oprócz skarbów -- to nowość -- znaleźć możemy też artefakty (jest ich ponad czterdzieści w całej grze). Po zabraniu ich do El Machino, jednego z NPC-ów w mieście, otrzymamy plany, które pozwolą dodatkowo usprawnić nasze wyposażenie. Z takim upgrade’m funkcjonalności można się następnie udać do mini-dungeonów, które przetestują nasze nowe możliwości.

Podziemia oczywiście są też pełne niebezpieczeństw. Jeśli Dorothy zaliczy zgon, konsekwencją będzie utrata część zdobytych minerałów. W zmaganiach pomaga mapka, na której zaznaczane są cele wyprawy. W eksploracji pomagają też skróty porozmieszczane tu i ówdzie.

Grę można przejść w kilka godzin. Zajmie to więcej, jeśli zechcemy zdobyć wszystko, co jest do zdobycia.

Wideo - SteamWorld Dig 2

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (9)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper