Farming Simulator 2013

Farming Simulator 2013

5,2
30 oceny

Ocena wg platformy:

PS3 5.4
X360 5.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Giant Software
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Inna,   Strategiczna
Premiery
Świat:
04.09.2013
Europa:
04.09.2013
Polska:
05.09.2013
Producent:
Giant Software
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Inna,   Strategiczna
Premiery
Świat:
04.09.2013
Europa:
04.09.2013
Polska:
05.09.2013

Recenzja redakcji

Recenzja gry: Farming Simulator
Wojtek Gruszczyk

Wojciech Gruszczyk

3.5
Recenzja gry: Farming Simulator

Farming Simulator 2013 - opis gry

Farming Simulator 2013 to gra strategiczna, w której zadaniem gracza jest opiekowanie się gospodarstwem rolnym. Tytuł ukazał się na PlayStation 3 i Xboxa 360, za jego produkcję odpowiadało szwajcarskie studio Giants Software, wydawcą w Polsce było CD Projekt.

Cykl Farming Simulator od gier typu Harvest Moon odróżnia to, że sili się na większy realizm w przedstawieniu pracy rolnika. Mimo to edycja 2013 czyni rozgrywkę bardziej przystępną dla żółtodzioba zainteresowanego tą tematyką. Głównym trybem jest kariera, w której próbujemy stworzyć świetnie prosperujące gospodarstwo rolne: przygotowujemy teren pod uprawy, zasiewamy pola, dbamy o zwierzęta itd. W grze istnieje system ekonomiczny, który sprawia, że ceny za płody rolne kształtują się w różny sposób, co dodaje głębi strategicznemu planowaniu. Za zarabiane pieniądze można oczywiście rozwijać swoje gospodarstwo, dokupując nowe narzędzia usprawniające pracę i stawiając nowe budynki. A jest z czego wybierać. W Farming Simulator 2013 znajdziemy ponad sto maszyn (kombajnów, traktorów i innych urządzeń) prawdziwych producentów, takich jak Case IH, Deutz-Fahr, Lamborghini, Same, Horsch czy Amazone.

 

Oprócz lepszej oprawy graficznej gra doczekała się również nowych elementów nieobecnych w poprzednich edycjach. Rozbudowano na przykład opcje związane z hodowlą oferując trzy gatunki zwierząt, czyli owce, kury i krowy (zamiast samych krów jak wcześniej), a także dodano nowe zboża i możliwość wykupowania w ziemi w celu dalszego rozwijania gospodarstwa (teraz akcja dzieje się na jednej wielkiej mapie). Co więcej, na uprawy zaczęły oddziaływać warunki pogodowe w rodzaju ulew i susz.

 

Farming Simulator 2013 posiada swego rodzaju tryb multiplayer oraz aspekty społecznościowe. Gospodarstwem może bowiem zarządzać więcej niż jedna osoba, a poza tym istnieje możliwość dzielenia się sprzętem z innymi graczami.

Wideo - Farming Simulator 2013

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (9)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper