Far Cry Classic

Far Cry Classic

7,0
24 oceny

Ocena wg platformy:

PS3 6.6
X360 7.5

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
crytek
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina FPP
Śr. czas:
15 godzin
Premiery
Świat:
11.02.2014
Europa:
12.02.2014
Producent:
crytek
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina FPP
Śr. czas:
15 godzin
Premiery
Świat:
11.02.2014
Europa:
12.02.2014

Recenzja redakcji

Recenzja: Far Cry Classic (PS3)
5.0
Recenzja: Far Cry Classic (PS3)

Far Cry Classic - opis gry

Far Cry Classic to strzelanina z widokiem z perspektywy pierwszej osoby wyprodukowana przez Crytek i wydana przez Ubisoft na PlayStation 3 i Xboxa 360. Tytuł był remasterem pierwszej części serii Far Cry. W sprzedaży dostępny był jako oddzielne wydanie lub jako część kompilacji Far Cry: The Wild Expedition.

Głównym bohaterem gry jest Jack Carver, były członek amerykańskich sił specjalnych obecnie parający się przewozem ludzi na Południowym Pacyfiku. W wyniku ataku najemników podczas jednego ze zleceń zostaje on uwięziony na tajemniczym archipelagu. Carver musi się stąd oczywiście wydostać, ale po drodze czekają na niego rozmaite niespodzianki. Dowie się m.in., że na miejscu dochodzi do dziwnych eksperymentów genetycznych.

Przebijając się przez archipelag odwiedzimy sporo zróżnicowanych miejscówek (także wnętrza budynków). Podczas rozgrywki możemy wykorzystywać elementy otoczenia (otwarte lokacje pozwalają ponadto wypełniać wytyczne na kilka sposobów), a przeciwnicy reaguję dynamiczne na nasze działania. Dla przykładu jeśli ktoś zdoła nas wypatrzeć, to zamiast rzucać się bezmyślnie na Carvera może wezwać posiłki flarą. Większa liczba nieprzyjaciół będzie się starała załatwić bohatera sposobem, np. otoczyć go, atakować z flanki itd. By uchronić się przed tego typu niebezpieczeństwami używać należy specjalnej lornetki pozwalającej zdobywać informacje o pozycji przeciwników i podsłuchiwać ich rozmowy (z czasem dochodzą też inne gadżety). No i Carver ma również możliwość przebierania w różnych rodzajach broni.

Co warto dodać, o ile pierwsze wydanie Far Cry posiadało tryb multiplayer z trzema wariantami rozgrywki, z remastera został on wyrugowany. Wersja Classic zamiast tego może się pochwalić lepszą oprawą graficzną (poprawek doczekały się nawet animacje), pewnymi zmianami w balansie rozgrywki (sprowadzającymi się do obniżenia poziomu trudności) oraz obecnością osiągnięć/trofeów.

Wideo - Far Cry Classic

Komentarze (15)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych