Far Cry

Far Cry

7,7
111 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.7

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
crytek
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Strzelanina
Śr. czas:
16.5 godzin
Premiery
Świat:
23.03.2004
Europa:
26.03.2004
Polska:
10.05.2004
Producent:
crytek
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Strzelanina
Śr. czas:
16.5 godzin
Premiery
Świat:
23.03.2004
Europa:
26.03.2004
Polska:
10.05.2004

Far Cry - opis gry

Far Cry to strzelanina z widokiem z perspektywy pierwszej osoby wyprodukowana przez studio Crytek i wydana przez Ubisoft. Gra pierwotnie ukazała się tylko na komputerach osobistych. Wersja konsolowa trafiła do sprzedaży dopiero przy okazji wydania edycji Classic.

Głównym bohaterem gry jest Jack Carver, były członek amerykańskich sił specjalnych obecnie parający się przewozem ludzi na Południowym Pacyfiku. W wyniku ataku najemników podczas jednego ze zleceń zostaje on uwięziony na tajemniczym archipelagu. Carver musi się stąd oczywiście wydostać, ale po drodze czekają na niego rozmaite niespodzianki. Dowie się m.in., że na miejscu dochodzi do dziwnych eksperymentów genetycznych.

 

Największą atrakcją Far Cry jest otwarte środowisko, które pozwala nam wykonywać wytyczne na różne sposoby. Otoczenie ma podczas rozgrywki niezwykle istotne znaczenie, bowiem pozwala ukrywać się przed przeciwnikami i załatwiać ich sposobem. Wywołanie alarmu poprzez nieuważne zachowanie wprawdzie nie kończy zabawy, ale może utrudnić dobrnięcie do celu. Przeciwnicy nie są bynajmniej ułomkami i będą robić wszystko, by powstrzymać Carvera: spróbują go otoczyć, zajść z flanki, ostrzeliwać itd. On natomiast może podsłuchiwać ich konwersacje oraz używać lornetki ułatwiającej mu zlokalizowanie strażników.

 

Główny bohater odwiedza tu różne miejsca, także budynki, których struktura jest bardziej liniowa. W eliminowaniu zagrożenia pomagają mu różne bronie, począwszy od granatów, a skończywszy na karabinach maszynowych. Potrafi też kierować pojazdami.

 

Poza singlem Far Cry posiada tryb multiplayer. Dostępne są trzy warianty: Deatmatch, Team Deatmatch oraz Assault. Pierwsze dwa nie wymagają wyjaśnienia, ten trzeci polega na przeprowadzeniu natarcia lub obronie przed nim. Do wyboru są trzy klasy: szeregowy, snajper i inżynier. Każda z nich posiada unikalne uzbrojenie i zbalansowane zdolności, które przydają się w rozmaitych okolicznościach.

Wideo - Far Cry

Komentarze (8)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper