Fahrenheit: Indigo Prophecy Remastered

Fahrenheit: Indigo Prophecy Remastered

7,8
27 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.8
Mobile 8.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Aspyr
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Śr. czas:
15 godzin
Premiery
Świat:
28.01.2015
Europa:
28.01.2015
Producent:
Aspyr
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Śr. czas:
15 godzin
Premiery
Świat:
28.01.2015
Europa:
28.01.2015

Fahrenheit: Indigo Prophecy Remastered - opis gry

Fahrenheit: Indigo Prophecy Remastered to ulepszona wersja wydanej w 2005 roku gry przygodowej studia Quantic Dream. Pozycja w 2015 roku zadebiutowała na komputerach osobistych i urządzeniach mobilnych.

Akcja tej produkcji rozgrywa się w 2009 roku, kiedy to w Nowym Jorku dochodzi do serii morderstw dokonanych przez mieszkańców miasta. Jedną z "ofiar" tego tajemniczego procederu jest jeden z głównych bohaterów - Lucas Kane - który z niewiadomych przyczyn zadźgał jakiegoś nieszczęśnika na śmierć. Kolejne wydarzenia obserwujemy zarówno z perspektywy samego Lucasa, jak i policjantki Carli Valenti, a także sierżanta Tylera Milesa. Ostatnią z grywalnych postaci jest Markus Kane, czyli brat Lucasa. Choć akcję napędza rozbudowana warstwa fabularna, ta jest bardzo "elastyczna" i dostosowuje się do wyborów dokonywanych przez graczy. Głównym celem przyświecającym bohaterom jest odkrycie przyczyny stojącej za psychozą, która ogarnęła całą metropolię.

Dalsza część tekstu pod wideo

Nie bez powodu Fahrenheit jest określany mianem pierwszego, interaktywnego filmu. Twórcy odeszli od standardowego dla gier przygodowych obłożenia kontrolera i pozwolili graczom na wykonywanie większości czynności przy pomocy grzybków analogowych. Podczas gdy lewa gałka odpowiada za poruszanie bohatera, prawa jest wykorzystywana do obsługi kontekstowych poleceń. Ruchy potrzebne do wykonywania poszczególnych czynności są przedstawione na diagramach widocznych w górnej części ekranu - dostosowują się one wydarzeń, w których aktualnie bierzemy udział. Wszystko to ma na celu wywołanie u graczy wrażenia, iż faktycznie stanowią oni część świata gry. W trakcie rozgrywki gracz nie tylko prowadzi rozmowy z postaciami niezależnymi, lecz także bierze udział w pełnych akcji, oskryptowanych scenach. Ponadto gra na bieżąco ocenia nasze poczynania za pośrednictwem prostego wskaźnika, który odzwierciedla stabilność psychiczną naszych podopiecznych. W ten sposób możemy balansować pomiędzy uczynieniem bohaterów neutralnymi, a zepsutymi.

Gra została wydana w Stanach Zjednoczonych jako Indigo Prophecy, ze względu na chęć uniknięcia jakichkolwiek skojarzeń z filmem Fahrenheit 9/11, jaki ukazał się w tym samym czasie, w którym miała miejsce jej premiera.

Edycja Indigo Prophecy Remastered charakteryzuje się odświeżoną oprawą oraz poprawkami związanymi ze sterowaniem i obsługą kontrolerów. Jest to nieocenzurowana wersja gry. Ponadto, gracze mogą za pomocą jednego przycisku zmienić nową edycję pozycji na klasyczną. 

Wideo - Fahrenheit: Indigo Prophecy Remastered

Komentarze (8)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper