Fahrenheit

Fahrenheit

Ocena wg platformy:

PC 7.9
PS2 8.2
XBOX 8.6

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Quantic Dream
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Śr. czas:
15 godzin
Premiery
Świat:
16.09.2005
Europa:
16.09.2005
Producent:
Quantic Dream
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Śr. czas:
15 godzin
Premiery
Świat:
16.09.2005
Europa:
16.09.2005

Fahrenheit - opis gry

Fahrenheit jest wydaną w 2005 roku grą przygodową, która trafiła na PC, PlayStation 2 i Xboxa. Twórcy – studio Quantic Dream – określają ją często mianem interaktywnego filmu, który zmniejszył granicę oddzielającą X Muzę i gry wideo.

Akcja tej produkcji rozgrywa się w 2009 roku, kiedy to w Nowym Jorku dochodzi do serii morderstw dokonanych przez mieszkańców miasta. Jedną z "ofiar" tego tajemniczego procederu jest jeden z głównych bohaterów - Lucas Kane - który z niewiadomych przyczyn zadźgał jakiegoś nieszczęśnika na śmierć. Kolejne wydarzenia obserwujemy zarówno z perspektywy samego Lucasa, jak i policjantki Carli Valenti, a także sierżanta Tylera Milesa. Ostatnią z grywalnych postaci jest Markus Kane, czyli brat Lucasa. Choć akcję napędza rozbudowana warstwa fabularna, ta jest bardzo "elastyczna" i dostosowuje się do wyborów dokonywanych przez graczy. Głównym celem przyświecającym bohaterom jest odkrycie przyczyny stojącej za psychozą, która ogarnęła całą metropolię.

Nie bez powodu Fahrenheit jest określany mianem pierwszego, interaktywnego filmu. Twórcy odeszli od standardowego dla gier przygodowych obłożenia kontrolera i pozwolili graczom na wykonywanie większości czynności przy pomocy grzybków analogowych. Podczas gdy lewa gałka odpowiada za poruszanie bohatera, prawa jest wykorzystywana do obsługi kontekstowych poleceń. Ruchy potrzebne do wykonywania poszczególnych czynności są przedstawione na diagramach widocznych w górnej części ekranu - dostosowują się one wydarzeń, w których aktualnie bierzemy udział. Wszystko to ma na celu wywołanie u graczy wrażenia, iż faktycznie stanowią oni część świata gry. W trakcie rozgrywki gracz nie tylko prowadzi rozmowy z postaciami niezależnymi, lecz także bierze udział w pełnych akcji, oskryptowanych scenach. Ponadto gra na bieżąco ocenia nasze poczynania za pośrednictwem prostego wskaźnika, który odzwierciedla stabilność psychiczną naszych podopiecznych. W ten sposób możemy balansować pomiędzy uczynieniem bohaterów neutralnymi, a zepsutymi.

Gra została wydana w Stanach Zjednoczonych jako Indigo Prophecy, ze względu na chęć uniknięcia jakichkolwiek skojarzeń z filmem Fahrenheit 9/11, jaki ukazał się w tym samym czasie, w którym miała miejsce jej premiera.

Dalsza część tekstu pod wideo

Wideo - Fahrenheit

Komentarze (41)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper