Last King of Africa

Last King of Africa

5,0
2 oceny

Ocena wg platformy:

PC 5.0
DS 5.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
White Birds Productions / 7th Sense
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa
Premiery
Świat:
14.11.2008
Europa:
14.11.2008
Producent:
White Birds Productions / 7th Sense
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa
Premiery
Świat:
14.11.2008
Europa:
14.11.2008

Last King of Africa - opis gry

Last King of Africa, znany też jako Paradise, to gra przygodowa wyprodukowana przez francuską ekipę White Birds Productions.Tytuł ukazał się pierwotnie na komputerach osobistych, a później został przeniesiony także na NDS-a.

Fabuła powstała na bazie powieści belgijskiego twórcy komiksów i game designera Benoit Sokala, który udzielał się też przy produkcji. Historia kręci się wokół niejakiej Ann Smith, córki dyktatora fikcyjnego afrykańskiego państwa o nazwie Maurania. Ann mieszka w Europie, ale po usłyszeniu, że jej ojciec podupada na zdrowiu postanawia go odwiedzić. W tym momencie wszystko zaczyna nabierać rozpędu. Samolot, którym leci bohaterka, zostaje zestrzelony przez rebeliantów. Fizycznie Ann wychodzi bez szwanku z katastrofy, lecz niestety ma inny problem. Po wybudzeniu okazuje się, że jest w haremie księcia z miasta Madargane i kompletnie nie pamięta kim jest, ani co robi w Afryce.

Dalsza część tekstu pod wideo

Pod względem rozgrywki gra jest dość klasyczną przygodówką point-and-click w stylu serii Syberia, również stworzonej przez wspomnianego Sokala. Klikając poruszamy się po lokacjach z pre-renderowanymi tłami. Wydarzenia oglądamy z różnych perspektyw - czasami z pierwszej, czasami z trzeciej. Lwia część rozgrywki to oczywiście  rozwiązywanie łamigłówek (większość z nich wymaga posiadania odpowiedniego przedmiotu), rzadziej konwersacje i eksploracja. Pewien epizod pozwala nam też wejść w skórę czarnego lamparta.

Wersja na NDS-a robi użytek z funkcji konsoli. Akcję obserwujemy na dwóch ekranach, a przy niektórych zagadkach korzystamy z ekranu dotykowego.

Fabuła nie jest długa. Można ją przejść w mniej więcej sześć godzin.

Wideo - Last King of Africa

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper