Myst IV: Objawienie

Myst IV: Objawienie

8,0
1 oceny

Ocena wg platformy:

PC 8.0
XBOX -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Ubisoft Montreal
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Przygodowa
Premiery
Świat:
28.09.2004
Europa:
01.10.2004
Polska:
15.12.2004
Producent:
Ubisoft Montreal
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Przygodowa
Premiery
Świat:
28.09.2004
Europa:
01.10.2004
Polska:
15.12.2004

Myst IV: Objawienie - opis gry

Myst IV: Objawienie to gra przygodowa wyprodukowana i wydana przez firmę Ubisoft. Tytuł ukazał się na komputerach oraz na Xboxie. Czwarta część Myst porusza wątki z pierwszej odsłony cyklu. Jedną z tutejszych piosenek skomponował znany muzyk Peter Gabriel.

Głównym bohaterem gry jest bezimienna postać, która zostaje wezwana przed oblicza Atrusa, człowieka, który za pomocą swoich ksiąg jest w stanie tworzyć portale do alternatywnych światów. Dwadzieścia lat wcześniej Atrus uwięził dwóch swoich synów i jednocześnie zniszczył niemal wszystkie księgi uniemożliwiając im powrót, co miało być dla nich karą. Główny bohater ma sprawdzić, jak zadziała ta metoda wychowawcza i przy okazji odnaleźć zaginioną córkę Atrusa.

Myst IV to gra przygodowa w stylu poprzednich części serii. Akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby, a styl graficzny stanowi połączenie prerenderowanych teł z sekwencjami CG. ‘Czwórka’ nie daje nam też pełnej swobody jeśli chodzi o poruszanie się po tutejszych lokacjach - jeśli chcemy się gdzieś przynieść, musimy skierować kursor we właściwą stronę i wcisnąć stosowny przycisk, co sprawi, że się tam przeniesiemy. Żeby ułatwić eksplorację, twórcy zaimplementowali jednak system, który pozwala błyskawicznie dostać się do miejsc, które już mieliśmy okazję odwiedzić.

Clou produkcji Ubisoft to oczywiście rozwiązywanie łamigłówek, czasami dość wymyślnych. Wiele z nich polega na użyciu właściwego przedmiotu we właściwym miejscu. Co warto jednak dodać, ‘czwórka’ pozwala też na więcej interakcji z otoczeniem, bowiem napotykane przedmioty można np. przesuwać. Poza tym wprowadzono nowe rozwiązania mające pomóc w zmaganiach, jak aparat, który pozwala robić zdjęcia przydatne jako wskazówki. A oprócz aparatu dysponujemy również dziennikiem dającym możliwość robienia notatek.

Dla tych, którzy nie radzą sobie z tutejszymi wyzwaniami, przygotowano trzystopniowy system podpowiedzi. Od wybranego stopnia zależy, ile i jakie podpowiedzi otrzymamy.

Wideo - Myst IV: Objawienie

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych