Football Manager 2020

Football Manager 2020

7,4
7 oceny

Ocena wg platformy:

NS -
PC 7.4
STADIA -
Mobile -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Sports Interactive
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Sportowa,   Strategiczna
Premiery
Świat:
19.11.2019
Europa:
19.11.2019
Polska:
19.11.2019
Producent:
Sports Interactive
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Sportowa,   Strategiczna
Premiery
Świat:
19.11.2019
Europa:
19.11.2019
Polska:
19.11.2019

Recenzja redakcji

Football Manager 2020 - recenzja gry. Kolejny sezon na ławce trenerskiej
PPE logo

redakcja

7.0
Football Manager 2020 - recenzja gry. Kolejny sezon na ławce trenerskiej
PC

Football Manager 2020 - opis gry

Football Manager 2020 to gra sportowo-strategiczna o zarządzaniu klubem piłkarskim. Tytuł ukazał się na komputerach, platformie Google Stadia, urządzeniach przenośnych oraz Nintendo Switch (dwie ostatnie wersje jako -- kolejno -- Football Manager 2020 Mobile i Football Manager 2020 Touch). Za jego produkcję odpowiadało studio Sports Interactive.

Produkcja Sports Interactive to kolejna odsłona cenionej serii menedżerów piłkarskich. W edycji na 2020 znajdziemy drużyny z ponad pięćdziesięciu krajów i pięciu kontynentów - Afryka, Azja (w tym Australia), Europa, Ameryka Północna i Ameryka Południowa, przy czym zaznaczyć warto, że grywalne są kluby z ponad trzydziestu państw. Wśród nowych lig znaleźć możemy m.in. kanadyjską Premier League czy gibraltarską National League (udostępnioną dopiero jako DLC).

Dalsza część tekstu pod wideo

W najnowszej edycji twórcy wprowadzili szereg zmian, które z reguły mają uprzyjemnić i uprzystępnić zarządzanie drużyną (czego przykładem modyfikacje interfejsu), pozwolają lepiej się wczuć w swoją rolę oraz likwidują rażące niedogodności. Najważniejsza z nich to centrum szkolenia. W zakładce tej znajdziemy dostęp do raportów, podsumowań, statystyk zawodników z zespołów rezerw i juniorów oraz podpowiedzi od sztabu szkoleniowego, np. który z juniorów nadaje się do włączenia go do pierwszego składu lub kto posiada największy potencjał. Również tutaj dostępne są informacje na temat naboru juniorów do klubu. W centrum szkolenia znajdziemy także zebrane w jedno miejsce dane o zawodnikach wypożyczonych wraz z czytelnie ukazanymi informacjami o warunkach umów wypożyczeń. Ciekawostką jest niejako "zapowiedź" naboru juniorów, gdzie dostaniemy komunikat dotyczący tego, czego możemy się spodziewać, np. dużej liczby bocznych obrońców lub obiecującego snajpera.

Inna nowość to dodanie nowych ról w drużynie dla danego zawodnika, zależne od tego, ile planujemy dać mu pograć w nadchodzącym sezonie, ale też kolejnych - konstruując kontrakt, możemy np. obiecać piłkarzowi, że w tym sezonie zagra kilka spotkań, ale w przyszłości widzimy w nim gracza pierwszego zespołu. Pozwala to na długofalowe planowanie i ma zapobiegać narzekaniom zawodników na swój status. Sam ekran ekran negocjacji kontraktów także został zmodyfikowany.

Podobno rozwiązania dotyczą również menedżerów, czyli nas. W FM 2020 jesteśmy rozliczani w nieco inny sposób - dzięki opcji długofalowej wizji klubu, podpisując kontrakt z nowym zespołem, będziemy teraz otrzymywać wytyczne typu: stawiaj na młodych piłkarzy lub graj ofensywny futbol, ale dostaniemy też nakreślony plan 5-letni, czyli jakie prezes ma oczekiwania w kolejnych sezonach i gdzie chciałby, aby klub znalazł się za 5 lat. Będziemy także oceniani na bieżąco - kibice i zarząd będą wystawiać nam oceny w szkolnej skali. Wizja klubu jest jak najbardziej dynamiczna, może się zmieniać w czasie gry, gdy np. osiągamy więcej niż zakładał prezes.

Generalnie, jak deklarowali developerzy, liczba zmian wynosiła blisko 100.

Wideo - Football Manager 2020

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper