Everspace 2

Everspace 2

7,9
9 oceny

Ocena wg platformy:

PS5 8.0
XSX|S 8.0
PC 7.3

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Rockfish
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Strzelanina,   Otwarty świat
Premiery
Świat:
18.01.2021
Europa:
18.01.2021
Producent:
Rockfish
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Strzelanina,   Otwarty świat
Premiery
Świat:
18.01.2021
Europa:
18.01.2021

Recenzja redakcji

EverSpace 2
Maciej Zabłocki

Maciej Zabłocki

8.0
Everspace 2 - recenzja gry. Strzelanina w kosmosie doprawiona ciekawą fabułą i dreszczykiem emocji
PC PS4 XONE
Pokaż kolejne recenzje

Everspace 2 - opis gry

Everspace 2 to kosmiczna strzelanina z elementami RPG wyprodukowana i wydana przez studio Rockfish Games. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsolach PS4, PS5, Xbox One i Xbox Series.

Fabuła - Everspace 2

Dalsza część tekstu pod wideo

Historia kontynuuje wydarzenia znane z pierwszej odsłony. W Everspace 2 wcielamy się w klona tego samego pilota, którym sterowaliśmy wcześniej. Zostaje on powstrzymany i pokonany, ale galaktyka nie znosi próżni, więc został skopiowany by raz jeszcze wyzwolić kosmos z rąk niegodziwych oprawców. Otrzymuje swoje ostatnie życie i jeśli tym razem zginie, to już na dobre. Oczywiście, jak to w życiu bywa, nie wszystko idzie po myśli naszego bohatera. Okazuje się bowiem, że w tej części galaktyki nie cierpią klonów i każdy taki jegomość musi zostać czym prędzej usunięty ze środowiska. Najlepiej jak najszybciej. Gdy ktokolwiek odkrywa, że kontrolowany przez nas osobnik jest klonem, momentalnie ucieka, zamykając statek na cztery spusty i znikając w tunelu czasoprzestrzennym. Bohater wplątuje się w niesamowitą intrygę, w wyniku której przybiera fałszywą tożsamość i zostaje górnikiem. 

Rozgrywka - Everspace 2

Docelowo strzelamy ze zwykłego karabinu laserowego, potem jednak otrzymujemy samonaprowadzane rakiety, a z czasem nasz arsenał przeradza się w istną bibliotekę giwer wszelkiej maści. Równie rozbudowanym elementem jest pozyskiwanie kolejnych statków z konkretną formą ich rozbudowy (chociaż nie ma ich zbyt wielu, ale na tyle różnią się od siebie, że nie nuży nas ich rozwijanie). Co jednak istotne, sam sposób wyposażenia naszego kosmicznego bolidu jest tak szeroki, że musimy umiejętnie dobierać opłacalne komponenty. Łatwo jest bowiem coś zepsuć, stracić czy nawet nieprzemyślanie zamontować, co potem w trakcie rozgrywki zmusi nas do odwrotu lub nawet kapitulacji. Tutaj każdy jeden błąd ma znaczenie, a sposób walki z przeciwnikami często jest różnorodny i szybko się skończy, jeśli nie poświęcimy trochę czasu na odpowiednie przygotowania. Pojedynki w Evespace 2 są ponadto uzależnione od podziału broni na energetyczne i kinetyczne, a skuteczne przełączanie się między nimi to gwarancja sukcesu. Niekiedy musimy najpierw zniszczyć tarczę wroga, by móc go w ogóle pokonać. 

Nie brakuje także rozbudowanego drzewka rozwoju. Jedną z ciekawszych umiejętności jest choćby EMP - dobrze znane wszystkim miłośnikom wyścigów z serii Need for Speed. Pozwala na wyłączenie zasilania dookoła naszego statku w obrębie kilkunastu metrów. Tym samym wszystkie wrogie myśliwce utracą zdolności bojowe na 10 sekund, a to wystarczająco dużo, by wyeliminować co najmniej kilka z nich. Inną ciekawą opcją jest superprzyspieszenie, pozwalające na znacznie szybsze opuszczenie pola bitwy, co w rezultacie sprowadza się do zastopowania pojedynku. Możemy tam wrócić, gdy zdobędziemy nieco więcej doświadczenia. W Everspace 2 zaraz po pierwszych kilkunastu minutach samouczka i prologu otrzymujemy zdolność do podróżowania po dużym układzie planet, do których możemy dolecieć za sprawą tuneli czasoprzestrzennych. Każda z takich lokacji gwarantuje też zestaw questów do zrealizowania, a te zwykle przedstawione są w formie dialogu z komiksowym dymkiem wyświetlanym na dole ekranu (ilustrowanym komiksową twarzą NPC, niczym w Hadesie).

Gameplay nie sprowadza się do samego strzelania. W Everspace 2 znajdziemy też szereg elementów typowo zagadkowych, gdzie możemy odetchnąć od ciągłego strzelania i skoncentrować się na znalezieniu jakiegoś przejścia, otwarciu drzwi czy przebyciu tajemniczej jaskini w poszukiwaniu drogocennych surowców. Zdarzają się tu i ówdzie jakieś zaskoczenia, niespodziewany atak czy odkrycie jakiegoś wręcz elitarnego przedmiotu.

Wideo - Everspace 2

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper