The Long Journey Home

The Long Journey Home

10,0
1 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 -
XONE -
NS -
PC 10.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Daedalic Entertainment
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
RPG,   Symulacja
Premiery
Świat:
30.05.2017
Europa:
30.05.2017
Polska:
30.05.2017
Producent:
Daedalic Entertainment
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
RPG,   Symulacja
Premiery
Świat:
30.05.2017
Europa:
30.05.2017
Polska:
30.05.2017

The Long Journey Home - opis gry

The Long Journey Home to gra RPG z elementami roguelike wyprodukowana i wydana przez niemieckie studio Daedalic Entertainment. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsolach PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch.

Produkcja studia Daedalic nie kładzie znaczącego nacisku na fabułę. Założenia są tutaj jasne: gra koncentruje się na perypetiach grupki kosmonautów, którzy w wyniku nieudanego eksperymentu trafiają na dalekie rubieże wszechświata. Ich zadaniem jest po prostu wrócić do domu, choć nie będzie to oczywiście takie proste. Po drodze będą musieli radzić sobie z najróżniejszymi trudnościami, dbać o swój pojazd, nawiązywać współpracę z napotkanymi kosmitami itd.

Rozgrywkę w The Long Journey Home można podzielić w zasadzie na dwie części. Pierwsza to grzebanie w menusach, w trakcie którego zarządzamy posiadanymi surowcami, załogą czy prowadzimy konwersacje z kosmitami, co jednak wcale nie jest takie łatwe. Z racji tego, że nie posługujemy się tymi samymi językami musimy niekiedy improwizować.

Druga część to natomiast główna atrakcja gry, czyli podróżowanie statkiem kosmicznym po wszechświecie. W jej trakcie odwiedzamy różne planety celem gromadzenia surowców (mogą się przydać do modyfikowania pojazdu, handlowania lub posłużyć jako paliwo), choć najpierw musimy dobrze wylądować, co samo w sobie wymaga wzięcia pod uwagę kilku czynników, jak chociażby grawitacja. 

Z czasem odwiedzamy nowe systemy planetarne zbliżając się stopniowo do Ziemi. Systemy te generowane są proceduralnie, a sama struktura gry jest nieliniowa, dzięki czemu przy każdym kolejnym podejściu do gry mamy do czynienia z nową przygodą.

W The Long Journey Home nie brakuje także walki w postaci kosmicznych bitew.

Wideo - The Long Journey Home

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper