Europa Universalis: Mroczne Wieki

Europa Universalis: Mroczne Wieki

6,5
2 oceny

Ocena wg platformy:

PC 6.5

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Paradox Interactive
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Strategiczna
Liczba graczy:
1-8
Premiery
Świat:
23.04.2004
Europa:
23.04.2004
Polska:
08.07.2004
Producent:
Paradox Interactive
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Strategiczna
Liczba graczy:
1-8
Premiery
Świat:
23.04.2004
Europa:
23.04.2004
Polska:
08.07.2004

Europa Universalis: Mroczne Wieki - opis gry

Crusader Kings (u nas wydane jako Europa Universalis: Mroczne Wieki) to grand strategy wargame wyprodukowane przez dział deweloperski Paradox Entertainment (późniejsze Paradox Interactive) i wydane przez Strategy First 23 kwietnia 2004 roku na PC z systemem Windows i w 2005 na Macintosha - później tytuł otrzymał reedycję w ramach cyfrowej dystrybucji na GoG oraz Steam. Na terenie Polski, dzięki CD Projekt, produkcja pojawiła się 8 lipca 2004 roku.

Produkcja jest spin-offem serii Europa Universalis, który to nie zmienia założeń, a jedynie dostosowuje je do realiów - tym razem średniowiecza - wzbogacając przy tym o nowe elementy. Gracz zatem wciela się w przywódcę kraju i na drodze militarnej/pokojowej stara się uzyskać dominującą pozycję. To, co wyróżnia tą grę na tle głównych odsłon serii, to główny nacisk położony jest nie na pozycję państwa, a dynastię (do tego dochodzi jej honor) - w celu poprawy tego elementu można m. in. bratać się z niektórymi duchownymi. Ponadto deweloper starał się jak najwierniej oddać panujące wtedy realia, tak więc obecny jest chociażby system feudalny. Gracz może zapoznać się z tą produkcją w rozgrywce do 8 graczy włącznie albo kampanii dla pojedynczego gracza.

Fabuła w produkcji osadzona jest w okresie od 1066 roku do 1419 roku, więc jest to "prequel" do Europa Universalis. Poza tym, istnieje możliwość przeportowania zapisu stanu gry do drugiej głównej odsłony serii, EU II.

Crusader Kings doczekał się dodatku Deus Vult, jakiś czas później edycji kompletnej, a w 2012 także kontynuacji.

Wideo - Europa Universalis: Mroczne Wieki

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper