Epic Mickey

Epic Mickey

7,2
33 oceny

Ocena wg platformy:

Wii 7.2

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Junction Point Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja,   Platformowa
Śr. czas:
15 godzin
Premiery
Świat:
25.11.2010
Europa:
26.11.2010
Polska:
26.11.2010
Producent:
Junction Point Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja,   Platformowa
Śr. czas:
15 godzin
Premiery
Świat:
25.11.2010
Europa:
26.11.2010
Polska:
26.11.2010

Epic Mickey - opis gry

Epic Mickey jest produkcją wydaną w 2010 roku na konsolę Nintendo Wii. Grę stworzyło studio Junction Point, pod przewodnictwem Warrena Spectora, znanego m.in. dzięki pierwszej i drugiej odsłonie cyklu Deus Ex.

Gracz wciela się w rolę tytułowego Mikiego, który niejako przypadkowo trafił do świata stworzonego na potrzeby bohaterów kreskówek Disneya zapomnianych przez widzów na przestrzeni lat. Nasz podopieczny aktywował bowiem specjalny portal przez który został wciągnięty do tego miejsca. Po tym incydencie świat zaczęło ogarniać wszechobecne zło, a jako, że o jego sprowadzenie jest główny bohater, jego zadaniem jest odkrycie osoby, która stoi za tym zamieszaniem. Na szczęście Miki nie jest sam, gdyż w trakcie rozgrywki często spotyka znajomych w postaci Goofy'ego, Kaczora Donalda, czy Królika Oswalda, choć akurat ten ostatni nie jest do niego zbyt pozytywnie nastawiony.

Dalsza część tekstu pod wideo

Rozgrywka w Epic Mickey opiera się na wykorzystaniu magicznego pędzla oraz dwóch substancji, którymi można traktować zarówno przeciwników, jak i wiele elementów otoczenia. Pierwszą z nich jest atrament, dzięki któremu możemy nie tylko naprawiać zniszczone konstrukcje, lecz także przeciągać wrogów na swoją stronę. Rozpuszczalnik z kolei służy przede wszystkim do niszczenia - dzięki niemu gracz może rozprawić się ze stającymi mu na drodze oponentami oraz samemu niszczyć poszczególne fragmenty świata. Gra daje nam wolną rękę w kwestii korzystania z dobrodziejstw niesionych przez te substancje, jednak w trakcie zabawy należy mieć na uwadze, że nasze poczynania mają wpływ na wygląd i ogólną kondycję otoczenia.

Rozgrywka została podzielona na etapy i koncentruje się na elementach platformowych oraz rozwiązywaniu rozmaitych zagadek. W Epic Mickey znalazły się zarówno w pełni trójwymiarowe poziomy, jak i takie, które zostały wykonane w technologii 2D i przywodzą na myśl klasyczne filmy Disneya. Oprócz zadań wątku głównego, popychających fabułę do przodu, gracz ma możliwość wykonywania rozmaitych misji pobocznych zlecanych przez bohaterów niezależnych.

Wideo - Epic Mickey

Komentarze (6)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper