Super Mario Galaxy 2

Super Mario Galaxy 2

Ocena wg platformy:

Wii 8.6

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Nintendo EAD Tokyo
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa
Śr. czas:
35 godzin
Premiery
Świat:
23.05.2010
Europa:
11.06.2010
Polska:
11.06.2010
Producent:
Nintendo EAD Tokyo
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa
Śr. czas:
35 godzin
Premiery
Świat:
23.05.2010
Europa:
11.06.2010
Polska:
11.06.2010

Super Mario Galaxy 2 - opis gry

Super Mario Galaxy 2 to kolejna odsłona słynnej serii platformówek z udziałem Mario, wyprodukowana przez studio Nintendo EAD Tokyo i wydana przez samo Nintendo w czerwcu 2010 na konsolę Wii. SMG 2 jest sequelem wydanego w 2007 roku Super Mario Galaxy i jedną z najwyżej ocenianych gier na Nintendo Wii.

Dla każdej ze swoich konsol Nintendo dostarczało dotychczas przeważnie jedną grą platformową z Mario w roli głównej. W przypadku Galaxy doczekaliśmy się sequela, co już jest ewenementem. Shigeru Miyamoto stwierdził w jednym z wywiadów, że po stworzeniu pierwszej części twórcom zostało tyle niewykorzystanych pomysłów, że głupio byłoby to wszystko zmarnować. Do tego dochodziły coraz to nowe idee, dzięki którym przestano określać "dwójkę" jako SMG 1,5. To prawdziwy sequel ze sporą liczbą nowych rozwiązań i choć niektóre patenty są rozwinięciem tego, co gracze znają z pierwszej części, nie jest to wadą gry.

Dalsza część tekstu pod wideo

 

Poziomy zostały jeszcze bardziej dopracowane i wydają się być przemyślane od początku do końca. Są też większe niż w "jedynce", gdzie niektóre zadania można było zaliczać w kilkadziesiąt sekund. W SMG 2 znalazł się jeden z pełnowartościowych poziomów z jednej z poprzednich części, jest to jednak tylko jeden z kilkudziesięciu etapów z nowymi questami, który dawniej stanowił sporą część całej gry. Największą nowością jest wprowadzenie Yoshiego. Mały dinozaur powraca i znacznie rozszerza grę, otwierając zupełnie nowe możliwości. Yoshi jest w stanie dalej skakać, szybować przez krótką chwilę, dostał też dedykowane sobie power-upy. Warto jeszcze dodać, że w wielu poziomach można zamienić Mario na jego brata Luigiego.

 

Super Mario Galaxy 2 działa na podrasowanym silniku „jedynki”, prezentuje się zatem co najmniej tak samo dobrze jak oryginał, jeśli nie lepiej. W parze ze śliczną grafiką idzie także wysokiej klasy oprawa muzyczna, za którą odpowiada tercet japońskich kompozytorów Koji Kondo - Mahito Yokota - Ryo Nagamatsu.

Wideo - Super Mario Galaxy 2

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (21)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper