Entwined

Entwined

5,5
28 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 5.7
PS3 6.8
PS Vita 5.7

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Pixel Opus
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja,   Muzyczna
Śr. czas:
3.5 godzin
Premiery
Świat:
22.07.2014
Europa:
23.07.2014
Producent:
Pixel Opus
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja,   Muzyczna
Śr. czas:
3.5 godzin
Premiery
Świat:
22.07.2014
Europa:
23.07.2014

Recenzja redakcji

Recenzja gry: Entwined
5.0
Recenzja gry: Entwined
PS4
Pokaż kolejne recenzje

Entwined - opis gry

Entwined to gra zręcznościowa wyprodukowana przez niezależne studio Pixelopus i wydana przez Sony Computer Entertainment na PlayStation 3, PS4 i PS Vita. Entwined to pierwsza produkcja wspomnianego developera.

Gra opiera się na prostych założeniach. Używając dwóch gałek kierujemy poczynaniami pomarańczowej ryby i niebieskiego ptaka, dwóch rozdzielonych dusz, które pokonując rozmaite przeszkody dążą do tego, by ponownie być razem. Na przejście czeka tu dziewięć poziomów, przy czym warto zaznaczyć, że jeden poziom to jedna inkarnacja wspomnianych “bohaterów”.

Dalsza część tekstu pod wideo

Rozgrywa toczy się w dość spokojnym tempie, w żadnym wypadku nie pędzimy tu na złamanie karku. Nasi podopieczni podróżując przez życie muszą przelecieć przez trójkątne obiekty - niezrealizowanie tej wytycznej wymaga by powtórzyć etap, ale nie spotkamy się z koniecznością rozpoczynania wszystkiego od początku. Jedna gałka odpowiada za rybę, druga za ptaka. Na końcu etapu dusze zakochanych łączą się zamieniając się w smoka.

Produkcja Pixelopus oferuje dwa warianty zabawy. Pierwszy (i najważniejszy) to oczywiście tryb fabularny. To właśnie tam mamy do zaliczenia dziewięć coraz bardziej wymagających leveli. Twórcy postanowili na minimalizm jeśli chodzi o narrację, bowiem bohaterowie nie rozmawiają i to od nas zależy interpretacja ich historii. Druga atrakcja to wyzwania polegające na nabijaniu punktów, którymi potem możemy się chełpić przed znajomymi.

Entwined korzysta z funkcji CrossPlay, co oznacza, że po kupnie gry możemy w nią grać korzystając także z innych sprzętów (bez dodatkowej opłaty).

Wideo - Entwined

Komentarze (4)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper