Aaero

Aaero

6,5
2 oceny

Ocena wg platformy:

NS -
PC 3.0
PS4 -
XONE 10.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Mad Fellows
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa,   Muzyczna
Premiery
Świat:
11.04.2017
Europa:
11.04.2017
Producent:
Mad Fellows
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa,   Muzyczna
Premiery
Świat:
11.04.2017
Europa:
11.04.2017

Aaero - opis gry

Aaero to gra muzyczna (rytmiczna) wyprodukowana i wydana przez niezależne studio Mad Fellows. Tytuł ukazał się na komputerach oraz na konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Później trafił on też na Nintendo Switch jako Aaero: Complete Edition.

Rozgrywka - Aaero

Dalsza część tekstu pod wideo

Aaero to gra muzyczna (rytmiczna), która czerpie inspiracje z takich klasyków gatunku jak Rez czy Amplitude. Założenia rozgrywki, podobnie jak w przypadku innych gier tego typu, są bardzo proste. W produkcji Mad Fellows kierujemy niewielkim statkiem kosmicznym, który musi poruszać się po liniach przywodzących na myśl laserową wiązkę. Podczas zabawy korzystamy tylko z dwóch gałek: lewa służy do kontrolowania pojazdu (musimy bowiem przeskakiwać z linii na linię, dzięki czemu jesteśmy w stanie uniknąć porozstawianych na trasie przeszkód), prawą z kolei namierzamy pojawiających się tu i ówdzie nieprzyjaciół, co pozwala odpalić samonaprowadzające rakiety. Odpalić możemy maksymalnie osiem rakiet jednocześnie.

Gra nie posiada trybu kampanii - zamiast tego odblokowujemy (zakładając, że jesteśmy wystarczająco dobrzy) kolejne levele. Nasz statek przemierza różne fantastyczne miejscówki, a od czasu do czasu musi też stawić czoło bossom, np. zmierzyć się z wielkim robakiem przypominającym czerwia z “Diuny” Franka Herberta lub mechanicznymi pająkami.
Aaero nie oferuje też multiplayera pod żadną postacią. Zamiast tego żywotność wydłuża możliwość wykręcania lepszych wyników. Z myślą o żółtodziobach zaimplementowano ponadto tryb Chillout, w którym nie da się przegrać, a przez to można się zrelaksować, słuchając muzyki i obserwując wydarzenia na ekranie.

Za ścieżkę dźwiękową Aaero odpowiadają różni wykonawcy, m.in. Habby 9000, Flux Pavilion oraz Neosignal. 

Aaero ukazało się także w edycji Complete Edition (na Nintendo Switch i Xboksie One). Wersja ta oferowała wszystkie wydane po premierze dodatki DLC.

Wideo - Aaero

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (2)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper