TOCA Race Driver 2

TOCA Race Driver 2

7,4
47 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.8
PSP 7.4
PS2 7.7
XBOX 7.4

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Codemasters
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi,   Symulacja
Śr. czas:
30 godzin
Liczba graczy:
1-8
Premiery
Świat:
05.10.2004
Europa:
15.10.2004
Polska:
25.11.2004
Producent:
Codemasters
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi,   Symulacja
Śr. czas:
30 godzin
Liczba graczy:
1-8
Premiery
Świat:
05.10.2004
Europa:
15.10.2004
Polska:
25.11.2004

TOCA Race Driver 2 - opis gry

TOCA Race Driver 2 to czwarta odsłona serii gier wyścigowych, za którą stoi studio Codemasters. Produkcja ta została wydana na PC, PS2, PSP i Xboxa. Choć gra podąża tą samą ścieżką, co jej poprzedniczka i stanowi jej naturalne rozwinięcie, dodaje również naprawdę sporo od siebie. Zmiany dotyczą nie tylko oprawy graficznej, która doczekała się licznych usprawnień, lecz także modelu jazdy oraz zawodów, w jakich przychodzi nam się ścigać.

Gracz bowiem nie jest ograniczony wyłącznie do wyścigów płaskich. Oczywiście takowe są tutaj obecne i objęte pełną licencją (V8 Supercars, GT Sports Car Racing), jednakże nowością jest możliwość ścigania się w Rally Crossie czy w klasie Formula Ford. Wymusiło to na twórcach wprowadzenie zmian w liście dostępnych samochodów oraz tras. Do naszej dyspozycji ponownie oddano pojazdy o czysto wyścigowym rodowodzie, takie jak Aston Martin V12 Vanquish, Jauar XKR lub Ford GT, jednak obok nich znalazły się auta doskonale radzące sobie w trudnym terenie, takie jak Mitsubishi Lancer Evolution VII czy choćby Subaru Impreza WRX. Łącznie znajdujemy tutaj 35 samochodów, które, podobnie jak miało to miejsce poprzednio, możemy rozłożyć na części pierwsze i zdecydować o ustawieniach ich poszczególnych elementów.

Dalsza część tekstu pod wideo

 

Tym razem możemy ścigać się na 36 autentycznych torach, lecz obok wyłożonych asfaltem tras pojawiły się również szutrowe, przeznaczone do dyscypliny Rally Cross, miejscówki.

 

TOCA Race Driver 2 działa na zupełnie nowym silniku graficznym, który pozwolił nie tylko na umieszczenie na torze w jednym momencie nawet 21 samochodów, lecz zawdzięczamy mu również obecność wyjątkowo rozbudowanego systemu uszkodzeń, które nawet kilka długich lat po premierze mogą robić wrażenie. Warto nadmienić, że wersja na PlayStation 2 została wydana nieco później, a w ramach rekompensaty posiadacze konsoli Sony otrzymali dodatkowy tor (Catalunya), oraz tryb rozgrywki noszący miano Pro-Sim Mode, który stanowi wyzwanie nawet dla utalentowanych kierowców. Wersja na PlayStation Portable oferuje zarówno pełną karierę dla pojedynczego gracza, jak i tryb multiplayer, w którym może się ścigać maksymalnie dwunastu zawodników.

Wideo - TOCA Race Driver 2

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (3)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper