Sega GT

Sega GT

7,8
21 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.6
DC 7.8

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Wow Entertainment
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Śr. czas:
50 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
17.02.2000
Europa:
01.12.2000
Producent:
Wow Entertainment
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Śr. czas:
50 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
17.02.2000
Europa:
01.12.2000

Sega GT - opis gry

Sega GT to gra wyścigowa wyprodukowana przez Wow Entertainment i wydana przez Segę na Dreamcasta i komputery osobiste. Tytuł był w założeniach Niebieskich konkurencją dla serii Gran Turismo, która odnosiła wielkie sukcesy na sprzętach Sony.

Gra posiada dwa główne tryby zabawy (podobnie jak Gran Turismo): Arcade, czyli niezobowiązujące wyścigi na luźniejszych zasadach, oraz Championship Mode, gdzie mamy do czynienia z karierą. Ten drugi to oczywiście najważniejsza tutejsza atrakcja. Twórcy wtrynili ponad dwieście samochodów producentów z różnych stron świata (część jest ekskluzywna i pojawiła się tylko w europejskiej wersji). Są to między innymi Dodge, Ford, Toyota, Mitsubishi, Alfa Romeo, Mercedes-Benz, Fiat, Audi i kilka innych.

Dalsza część tekstu pod wideo

 

Po rozpoczęciu kariery możemy zająć się zrobieniem licencji, które uprawniają nas do startu w coraz bardziej wymagających zawodach. Podobieństwa przywodzące na myśl konkurenta ze sprzętów Sony sięgają dalej - startujemy w rozmaitych zawodach, zarabiamy pieniądze, kupujemy nowa fury, modyfikujemy je za pomocą zdobytych części itd. W grze znajdziemy ponad dwadzieścia tras, po których przyjdzie nam się ścigać przy okazji różnych pucharów. Zawartości jest jednak o wiele mniej niż w przypadku Gran Turismo, bowiem cały Championship Mode da się zaliczyć nawet w kilka dni.

 

Ciekawym rozwiązaniem jest opcja budowania własnych samochodów za pomocą zdobytych części lub modyfikowanie tych już istniejących. Gra korzysta z funkcji sieciowych, dzięki którym możemy pobierać najlepsze czasy z internetu (i dzielić się własnymi), oraz robi użytek z VMU, karty pamięci Dreamcasta. Dzięki niej mamy dostęp do minigierki, w której kierujemy poczynaniami kierowcy wyścigowego. Zarobioną przy tej okazji kasę możemy przenieść do właściwej gry.

Wideo - Sega GT

Komentarze (3)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper