Eiyuu Senki: World Conquest

Eiyuu Senki: World Conquest

6,5
2 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.0
PS3 6.0
PS Vita -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Tenco
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG taktyczny
Premiery
Świat:
26.09.2013
Europa:
12.11.2014
Producent:
Tenco
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG taktyczny
Premiery
Świat:
26.09.2013
Europa:
12.11.2014

Recenzja redakcji

Recenzja: Eiyuu Senki: The World Conquest (PS3)
Zdjęcie aysnel

aysnel

7.5
Recenzja: Eiyuu Senki: The World Conquest (PS3)

Eiyuu Senki: World Conquest - opis gry

Eiyuu Senki: World Conquest to strategia turowa wyprodukowana przez niezależne japońskie studio Tenco. Tytuł ukazał się pierwotnie na komputerach osobistych, a potem został przeniesiony na konsole PlayStation 3 i PlayStation Vita przez Mages (dawniej 5pb.).

Założenia Eiyuu Senki są dość oryginalne. Gra koncentruje się na perypetiach bezimiennego bohatera (sami nadajemy mu imię), który pewnego razu zostaje przeniesiony do alternatywnej w rzeczywistości, w której wielkie postacie historyczne walczą o podbój świata. Jest tylko jeden myk - postacie te (np. Oda Nobunaga czy Marco Polo) to dziewczyny rodem z anime.

Rozgrywki nie rozpoczynamy jednak od podboju świata. Najpierw trafiamy do Japonii, którą musimy zjednoczyć. Dopiero jeśli nam się to uda i zgromadzimy odpowiednio duże siły możemy zacząć działać na szerszą skalę. Gra daje nam pewną swobodę działania - to my sami możemy zadecydować, w jakie miasta uderzyć z ofensywą. Przed rozpoczęciem misji ustalamy skład oddziału, który ma ją wykonać. Dobór odpowiednich osób według umiejętności jest bardzo ważny, bowiem bez tego nie ma szans, by podopieczni podołali. Ci, którzy nie zostaną nigdzie przypisani, zostają na miejscu, by strzec dotychczasowych bastionów (przeciwnicy także mogą wyjść z inicjatywą i przeprowadzić atak).

Pojedynki toczą się na planszach złożonych z kwadratowych pól. Ważną rolę odgrywa odpowiednia pozycja walczących tak, aby zrobić jak najlepszy użytek z ich umiejętności.

Z czasem zarabiamy kasę, którą można przeznaczyć na rozbudowanie armii. Pomiędzy kolejnymi bitwami śledzimy z kolei scenki fabularne przywodzące na myśl produkcje typu visual novel.

Co warto dodać, wersja na konsole jest bardziej stonowana. Pierwowzór z PC był o wiele śmielszy w kwestiach seksu.

Wideo - Eiyuu Senki: World Conquest

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych