Dynasty Warriors 8: Empires

Dynasty Warriors 8: Empires

6,8
5 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 7.0
XONE 6.0
PC 7.0
PS3 -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Omega Force
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja,   Slasher
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
20.11.2014
Europa:
27.02.2015
Producent:
Omega Force
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja,   Slasher
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
20.11.2014
Europa:
27.02.2015

Dynasty Warriors 8: Empires - opis gry

Dynasty Warriors 8: Empires to gra akcji z elementami strategii wyprodukowana przez studio Omega Force i wydana przez Koei Tecmo na konsole PlayStation 3, PlayStation 4 i Xbox One oraz na komputery osobiste.

Seria Empires, w odróżnieniu od głównych części serii, stawia nacisk nie tylko na akcję, ale też na elementy strategiczne. Grę rozpoczynamy wybierając gotową postać lub tworząc swoją własną za pomocą rozbudowanego edytora. Co ciekawe, wybór jednego lub drugiego ma znaczący wpływ na późniejszą rozgrywkę. Decydując się na tę pierwszą opcję rozpoczynamy jako przywódca niewielkiego państwa, natomiast druga pozwala nam przejść drogę od włóczęgi do wojskowego dowódcy. Niezależnie jednak od decyzji nasz cel jest jeden - doprowadzić do zjednoczenia Chin z okresu walczących królestw.

Pod względem rozgrywki gra składa się z dwóch głównych części. Z jednej strony mamy bitwy na modłę tych z głównych odsłon serii Omega Force. Nasz podopieczny zmaga się w ich trakcie z dziesiątkami nieprzyjaciół - nie tylko ze zwykłym mięsem armatnim, ale także innymi generałami, którzy stanowią, rzecz jasna, o wiele większe zagrożenie. Jako dowódca możemy wydawać proste komendy - atakuj, broń, eskortuj i “delegate”. Wybór tej ostatniej sprawia, że podkomendni dostają wolną rękę.

Druga część zabawy to polityka, którą zajmujemy się w przerwach między bitwami. Możemy wówczas podejmować decyzje o zaatakowaniu kogoś, o zawarciu sojuszu, obronie terytorium, dotacji, rekrutacji żołnierzy itd. W trakcie ‘tury’ istnieje możliwość podjęcia tylko jednej decyzji, dlatego warto ją dobrze przemyśleć. Z czasem odblokowujemy coraz więcej opcji, przy czym największe możliwości mamy jako cesarz. Nasz podopieczny może też żenić się i płodzić dzieci, co było jedną z istotniejszych nowości w DW8: Empires. Potomkowie dziedziczą w takiej sytuacji statystyki/parametry rodzica.

Gra posiada multiplayer dla dwóch osób.

Wideo - Dynasty Warriors 8: Empires

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper