Samurai Warriors 4

Samurai Warriors 4

7,7
9 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 8.3
PS3 7.2
PS Vita -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Koei Tecmo
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja,   Slasher
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
20.03.2014
Europa:
24.10.2014
Producent:
Koei Tecmo
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja,   Slasher
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
20.03.2014
Europa:
24.10.2014

Samurai Warriors 4 - opis gry

Samurai Warriors 4 to gra typu hack’n’slash rozgrywająca się w klimatach feudalnej Japonii. Za jej produkcję odpowiadało specjalizujące się w tym gatunku studio Omega Force, rolę wydawcy pełniło Koei Tecmo. Tytuł trafił na PlayStation 3, PlayStation Vita i PlayStation 4, a jego powstanie wiązało się z obchodami 10. urodzin serii.

Samurai Warriors to rodzaj gier, którą w Japonii określa się mianem “ikkitousen” - rozgrywka polega w nich na walce z wielką liczbą przeciwników. Przykładem tej konwencji jest chociażby popularna seria Dynasty Warriors, choć jej akcja toczy się akurat w tzw. Epoce Trzech Królestw, czyli w dawnych Chinach. Samurai Warriors 4 nie zmienia oczywiście formuły rozgrywki, ale mimo to wprowadza trochę nowych rozwiązań i odkurza te stare.

W grze pojawia się ponad 50 postaci znanych z kart japońskiej historii (część dostępna jest od razu, resztę trzeba odblokować), liczba dla serii jak dotąd największa. Do wyboru jest, tradycyjnie, tryb fabularny oraz zupełnie nowy Vagrant Mode. W tym pierwszym standardowo wybieramy swoją postać, a potem śledzimy historię jej klanu (wątek fabularny zależny jest właśnie od pochodzenia podopiecznego, bohaterowie nie mają indywidualnych historii). W Vagrant Mode z kolei wcielamy się w rolę wędrowca, który podróżuje po pogrążonej w wojennej zawierusze Japonii i wykonuje różne questy zlecane mu przez generałów. W trybie tym możemy stworzyć własną postać decydując o wyglądzie i stylu walki.

W “czwórce” pojawiają się nowe rozwiązania wpływające na system walki. Z powraca na przykład możliwość zabrania na pole bitwy dwóch postaci. Dwie nowości to natomiast Godspeed Action, umiejętność pozwalająca przebić się przez grupę wojaków wrogiej armii (nie działa na grube ryby), oraz Secret Musou, zdolność dająca wyraźnego kopa naszym atakom. Sednem gry jest oczywiście wyrzynanie płotek, ale od czasu do czasu przyjdzie nam również stoczyć pojedynek jeden na jednego.

Gra posiada tryb multiplayer.

Wideo - Samurai Warriors 4

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper