Dynasty Warriors 8

Dynasty Warriors 8

7,1
15 oceny

Ocena wg platformy:

PS3 6.9
X360 7.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Koei Tecmo
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja,   Slasher
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
28.02.2013
Europa:
12.07.2013
Producent:
Koei Tecmo
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja,   Slasher
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
28.02.2013
Europa:
12.07.2013

Dynasty Warriors 8 - opis gry

Dynasty Warriors 8 to slasher, którego akcja rozgrywa się w klimatach historycznych Chin. Za produkcję tytułu odpowiada studio Omega Force, za wydanie - Koei Tecmo. Gra ukazała się na PlayStation 3 i Xboxa 360. Pojawiła się też jej rozbudowana wersja o podtytule Xtreme Legends, którą wydano dodatkowo na PlayStation 4, PlayStation Vita i PC.

Dynasty Warriors 8 to najbardziej rozbudowana odsłona popularnej serii Koei Tecmo. Gracz wciela się tu w postać chińskich dowódców (prawdziwych lub fikcyjnych), którzy kładą pokotem setki, jeśli nie tysiące przeciwników. Ósma część cyklu oferuje największą liczbę postaci w historii - ponad osiemdziesięciu wojaków.

 

Do wyboru mamy cztery frakcje, spośród których każda ma swój własny wątek fabularny. Historia rozwija się w zgodzie z prawdziwymi historycznymi wydarzeniami lub przedstawia hipotetyczne warianty. Strukturę gry oparto na misjach, które mogą stawiać przed nami różne wyzwania, także opcjonalne. Projekt poziomów jest tym razem bardziej otwarty, możemy również grać razem ze znajomym (online lub offline).

 

W DW8 pojawia się szereg nowych rozwiązań. W systemie walki jest to np. technika Storm Rush umożliwiająca zadanie wielkiej ilości ciosów poprzez mashowanie przycisków. Da się ją odpalić, jeśli pozbawimy rywala paska “affinity”. Oprócz tego do dyspozycji jest również Switch Counter, czyli potężny kontratak, oraz Rage Awekening znacząco podbijający parametry podopiecznego. Co więcej, względem poprzednich odsłon DW, postacie mogą teraz posiadać wyekwipowane trzy umiejętności typu musou (zamiast dwóch).

 

Zmiany dotyczą również broni. W grze pojawia się myk pozwalający zmieniać oręż w czasie rzeczywistym podczas batalii, a także inne systemy, np. fuzja sprzętu. Każda broń posiada ponadto przypisany do niej atrybut. Tych mamy trzy i działają one na zasadzie papier-nożyce-kamień.

 

Nowym wariantem zabawy jest Ambition Mode. Zadaniem gracza jest w nim zbudowanie bazy dla podwładnych i przyciągnięcie cesarza. Aby to uczynić, należy angażować się w różne rodzaje bitew, a konkretnie: Skirmish (zdobywamy w ten sposób części do rozbudowy), Raid (zdobywamy chwałę i rozgłos) oraz wielkie starcia pozwalające zwerbować nowych towarzyszy.

 

Poza contentem warto zwrócić uwagę na techniczne usprawnienia. DW8 jest ładniejsze od poprzednich części i ma mniej problemów z animacją. Ponadto usprawniono również inteligencję przeciwników, a gra karze nas, jeśli nie zwracamy uwagi na własnych żołnierzy.

 

Gra doczekała się rozbudowanej wersji o podtytule Xtreme Legends (na PS3 i PS Vita; dodatkowo zawartość była dostępna również na PS4). Dorzucono do niej nowy scenariusz, plansze, pięć następnych postaci, umiejętności oraz kilka innych pomniejszych bonusów.

Wideo - Dynasty Warriors 8

Komentarze (8)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper