Sengoku Basara 4: Sumeragi

Sengoku Basara 4: Sumeragi

7,0
2 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 6.0
PS3 -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Capcom
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja,   Slasher
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
23.07.2015
Europa:
23.07.2015
Producent:
Capcom
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja,   Slasher
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
23.07.2015
Europa:
23.07.2015

Sengoku Basara 4: Sumeragi - opis gry

Sengoku Basara 4 Sumeragi to gra akcji wyprodukowana i wydana przez Capcom. Tytuł ukazał się na konsolach PlayStation 3 i PlayStation 4. Sumeragi to rozbudowana wersja Sengoku Basara 4.

Sengoku Basara to seria, która pod względem założeń żywo przypomina Dynasty Warriors autorstwa Omega Force/Koei Tecmo. Akcja rozgrywa się w epoce Sengoku, choć twórcy nie starają się zbytnio trzymać historycznych realiów. Podczas zmagań wcielamy się w różne postacie znane z japońskiej historii, jak Date Masamune, Uesugi Kenshin czy Takeda Shingen, choć nie tylko. W Sumeragi grywalnych postaci jest ponad czterdzieści. Głównym wariantem rozgrywki jest Sengoku Creation, w którym znajdziemy kilkadziesiąt krótkich historii/scenariuszy (w tym zupełnie nowe nieobecne w Sengoku Basara 4).

Gra oferuje efektowny, ale i przystępny system walki. Nasi podopieczni poruszają się po trójwymiarowych lokacjach walcząc z przeważającymi siłami nieprzyjaciela. Do dyspozycji mamy podstawowe umiejętności w rodzaju bloku, uniku czy zwykłych ataków. Do tego dochodzą także ataki specjalne (każda postać ma swoje), w tym najbardziej niszczycielska technika zwana Basara, którą można uaktywnić po nabiciu odpowiedniego wskaźnika. Nasza postać może też wejść w stan zwany Stylish Climax, jeśli będziemy grać efektownie. Tutaj także rolę odgrywa wskaźnik, tyle że stylu.

Edycja Sumeragi wprowadza trochę dodatkowej zawartości: nowe postacie, nowe historie, pewne zmiany w balansie rozgrywki itd. Jedną z nowości jest także tzw. Ruletka, która sprawia, że na niektórych planszach mamy do czynienia z efektami urozmaicającymi zmagania, np. przemianą postaci w kogoś innego lub spadającymi z nieba bombami. 

Podczas przechodzenia ww. wyzwań możemy pozyskać medale tenka, które pełnią funkcję waluty odblokowującej najróżniejsze bonusy.  

Wideo - Sengoku Basara 4: Sumeragi

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper