Arslan: The Warriors of Legend

Arslan: The Warriors of Legend

8,0
2 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 7.0
XONE -
PC 9.0
PS3 -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Omega Force
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
01.10.2015
Europa:
12.02.2016
Producent:
Omega Force
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
01.10.2015
Europa:
12.02.2016

Recenzja redakcji

Recenzja: Arslan: The Warriors of Legend (PS4)
7.5
Recenzja: Arslan: The Warriors of Legend (PS4)
PS4

Arslan: The Warriors of Legend - opis gry

Arslan: The Warriors of Legend to gra akcji wyprodukowana przez japońskie studio Omega Force i wydana przez Koei Tecmo na PlayStation 3, PlayStation 4, Xboxa One oraz na komputery osobiste. Tytuł powstał na podstawie opowiadań autorstwa Yoshikiego Tanaki (a konkretnie na ich adaptacji dokonanych przez Hiromu Arakawę).

Opowiadania Tanaki czerpią z mitologii perskiej, a zwłaszcza inspirują się klasyczną powieścią Amir Arsalan. Głównym bohaterem jest 14-letni Arslan (w książkach akcja toczy się na przestrzeni dekad), którego ojciec, władca państwa Pars Andragoras III, traci władzę w wyniku politycznych intryg. W dość dużym skrócie wygląda to tak, że Arslan cudem wychodzi z życiem i stopniowo próbuje budować siły mające pomóc mu odbić tron. Akcja toczy się w świecie fantasy, ale elementy charakterystyczne dla tego gatunku, jak magia czy potwory, występują tu rzadko.

Pod względem rozgrywki produkcja przywodzi na myśl serię Dynasty Warriors tego samego studia. System walki jest prosty, ale zarazem pozwala na odpalanie różnych efekciarskich technik mogących posłać do piachu większe rzesze nieprzyjaciół. W grze, rzecz jasna, pojawiają się różne postacie występujące w mandze oraz anime, a każda z nich dysponuje unikalnymi umiejętnościami. Nie wszystkie dostępne są jednak od początku.

Poza atakami specjalnymi podopieczni mogą wyprowadzać dwa zwykłe rodzaje uderzeń, trzaskać combosy, blokować oraz robić uniki. Gra posiada także elementy RPG - zdobywane w trakcie zmagań karty możemy umieszczać w slotach (trzech), dzięki czemu zyskujemy dostęp do nowych skilli.

Podczas rozgrywki musimy wykonywać stawiane przed nami wytyczne. Czasami ścieramy się też z bossami. Zabawę wydłużają znajdźki oraz multiplayer dostępny w wariancie lokalnym i sieciowym.

Wideo - Arslan: The Warriors of Legend

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper