Dreamfall: The Longest Journey

Dreamfall: The Longest Journey

7,5
51 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.4
XBOX 7.8

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
FunCom
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa
Śr. czas:
16 godzin
Premiery
Świat:
18.04.2006
Europa:
11.08.2006
Producent:
FunCom
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa
Śr. czas:
16 godzin
Premiery
Świat:
18.04.2006
Europa:
11.08.2006

Dreamfall: The Longest Journey - opis gry

Dreamfall: The Longest Journey to przygodówka stworzona przez Funcom na Xboksa i PC wydana w 2006 roku. Gameplay w tej produkcji odwołuje się do klasyki gatunku "point'n'click". Zadaniem gracza w Dreamfall: The Longest Journey jest znalezienie ważnych przedmiotów na planszy, by następnie je odpowiednio zestawić i wykorzystać do rozwiązania napotkanego problemu. Dreamfall Journey stanowi sequel do The Longest Journey wydanego w 1999 roku wyłącznie na PC.

Fabuła Dreamfall: The Longest Journey opowiada o losach trzech postaci, które żyją w dwóch równoległych światach - zaawansowanym technologicznie Star oraz magicznej Arkadii. Jedną z bohaterek jest April, która wystąpiła wcześniej w The Longest Journey z 1999 roku. Główny wątek fabularny dotyczy akcji prowadzonej przez Zoe w celu odnalezienia zaginionego ex-chłopaka, który zniknął w tajemniczych okolicznościach. Śledztwo doprowadza Zoe do April.

Dalsza część tekstu pod wideo
 
Gra ukazywana jest z perspektywy trzeciej osoby. W trakcie rozgrywki należy wyszukiwać przedmioty rozsiane w lokacjach, by później łączyć je ze sobą i wykorzystywać w kreatywny sposób przy napotykanych problemach lub przeszkodach. Rozwiązywanie takich łamigłówek prowadzi do odsłaniania dalszych fragmentów fabuły, która prezentowana jest w formie cut-scenek. Interfejs w grze jest prosty - pozbawiony rozbudowanego HUD. W trakcie eksplorowania lokacji wyświetlają się jedynie drobne podpowiedzi w formie "celowników" nad obiektami, z którymi można wejść w interakcję.
 
Gra odnosi się do wielu mitologii i okresów historycznych. Np. wiele z terminów używanych w Dreamfall: The Longest Journey zostało bezpośrednio zaczerpniętych z tekstów religijnych kultury perskiej, tureckiej i arabskiej. W grze znajdują się również nawiązania do zjawisk popkulturowych, takich jak "Władca Pierścieni" czy "Powrót do Przyszłości".
 
Dreamfall: The Longest Journey zostało ciepło przyjęte przez recenzentów. Gra uzyskała średnią ocen 7,5/10. W recenzjach chwalona była fabuła i przywiązanie do szczegółów. Krytycy narzekali jednak, że w grze znalazło się za mało miejsc, w których gracz mógłby się naprawdę wykazać (uznano zaserwowane przez Funcom łamigłówki za zbyt proste).
 

Wideo - Dreamfall: The Longest Journey

Komentarze (10)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper