Gray Matter

Gray Matter

7,5
19 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.7
X360 7.3

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Wizarbox
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa
Śr. czas:
14 godzin
Premiery
Świat:
12.11.2010
Europa:
12.11.2010
Producent:
Wizarbox
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa
Śr. czas:
14 godzin
Premiery
Świat:
12.11.2010
Europa:
12.11.2010

Gray Matter - opis gry

Gray Matter to przygodówka point'n'click stworzona przez Wizarbox i zaprojektowana przez Jane Jensen, która odpowiadała wcześniej za bardzo udaną serię Gabriel Knight, wydawaną przez Sierra Entertainment. Gray Matter pojawiło się pierwotnie na PC. Przygotowaniem konwersji na X360 zajęło się studio Spiders. Planowane było również wydanie wersji na Wii, co jednak nigdy nie nastąpiło.

Gray Matter prezentuje losy Samanthy Everett, ulicznej performerki i magiczki oraz prof. Davida Stylesa, sławnego neurobiologa. Motocykl Samanthy psuje się w drodze do Londynu. Kobieta jest zmuszona szukać schronienia na noc w Dread Hill, gdzie znajduje się rezydencja prof. Davida. Samantha zaczyna poznawać tajemniczego naukowca, z którym nawiązuje współpracę, wynajdując mu asystentów. Niedługo później okazuje się m.in. że David prowadzi badania nad zjawiskami paranormalnymi i tajemnicami ludzkiego umysłu - ale to tylko początek zaskakujących odkryć Gray Matter.
Dalsza część tekstu pod wideo
 
Gray Matter przedstawiane jest w tradycyjnym dla przygodówek point'n'click rzucie TPP. W tytule należy rozwiązać wiele łamigłówek - m.in. gier słownych, rebusów układanek i sztuczek magicznych, których opisy znajdujemy w specjalnej księdze. Ważną rolę w trakcie rozgrywki odgrywa wyszukiwanie i odpowiednie wykorzystywanie przedmiotów na planszach. Przez większość czasu gracz steruje Samanthą, ale w rzadkich przypadkach wcielamy się również w profesora Stylesa, który korzysta z komputera i różnych urządzeń.
 
Recenzenci podzielili się w opiniach na temat Gray Matter. Dziennikarze podkreślali, że świat gry został przygotowany z pietyzmem, ale że tytułowi brakuje charakteru znanego z serii Gabriel Knight. Mimo wszystko doceniono ciekawe łamigłówki, które zestawiano z najlepszymi dokonaniami w tym zakresie w historii gatunku. Krytykowany był za to interfejs wersji na Xbox 360. Problematyczne okazało się również zbyt prymitywne wykonanie cut-scenek, co zadecydowało o niższych notach. Średnia ocen Gray Matter wynosi obecnie 7,5/10.

Wideo - Gray Matter

Komentarze (4)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper