Still Life

Still Life

7,6
27 oceny

Ocena wg platformy:

PC 8.0
XBOX 7.4

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Microids
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa
Śr. czas:
11 godzin
Premiery
Świat:
03.06.2005
Europa:
03.06.2005
Producent:
Microids
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa
Śr. czas:
11 godzin
Premiery
Świat:
03.06.2005
Europa:
03.06.2005

Still Life - opis gry

Still Life to gra przygodowa stworzona przez Microids w 2005 roku na Xboksa. W Europie tytuł został wydany przez MC2. Gra podejmuje temat brutalnych morderstw, które związane są z tematyką dzieł sztuki. Autorzy gry są również odpowiedzialni za serię Syberia. 
Dalsza część tekstu pod wideo
Gracz wciela się w dwie postacie z różnych epok. Jedna to Victoria McPherson, agentka FBI, która prowadzi śledztwo w sprawie serii brutalnych morderstw popełnianych w Chicago w 2004 roku. Drugą postacią jest jej dziadek, detektyw, który - jak się okazuje - rozpracowywał bardzo podobną sprawę w Pradze w okresie dwudziestolecia międzywojennego. Scenariusz lawiruje między tymi dwoma bohaterami (łącznie mamy 7 rozdziałów okraszonych wstawkami FMV), skupiając się kolejno na obu protagonistach. W trakcie rozgrywki pojawiają się przesłanki, które mogą wskazywać na to, że w sprawę zamieszana może być ta sama osoba - co wydaje się jednak nieprawdopodobne ze względu na okres 70 lat, który dzieli oba seryjne morderstwa.
 
Tytuł planowany był jako druga część trylogii (pierwszą częścią było Post Mortem). W związku z tym zakończenie całej historii ma tajemniczy i otwarty charakter, co rozczarowało część recenzentów i graczy. Microids stworzyło zakończenie tej serii dopiero w 2009 roku. Still Life II pojawiło się jednak tylko na pecetach.
 
Rozgrywka w Still Life przypomina tradycyjne przygodówki point'n'ckick. Gracz przemieszcza się po lokacjach w perspektywie TPP, szukając wskazówek i przedmiotów, których umiejętne wykorzystanie pozwoli na pokonanie napotkanych przeszkód. Znalezione rzeczy można dokładnie oglądać i przybliżać, co pomaga w namierzeniu śladów  Ważną rolę w tytule odgrywa też prowadzenie konwersacji z innymi postaciami. W trakcie dialogów można wybierać pytania zadawane NPC-om będąc koleżeńskim lub podchodząc do sprawy bardziej służbowo. 
 
Still Life na Xboxa uzyskało dobre oceny. Recenzenci podkreślali, że tytułem zachwycą się osoby uwielbiające kryminały i tradycyjne przygodówki. Chwalono też ręcznie rysowane, dwuwymiarowe tła i świetną animację postaci. Niestety wiele z łamigłówek okazało się trochę zbyt prostych - zakończenie gry nie zabiera w związku z tym wiele czasu.

Wideo - Still Life

Komentarze (15)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper