Forager

Forager

7,6
10 oceny

Ocena wg platformy:

NS 7.0
PC 7.8
PS4 7.5
XONE 7.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
HopFrog
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Śr. czas:
35 godzin
Premiery
Świat:
18.04.2019
Europa:
18.04.2019
Producent:
HopFrog
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Śr. czas:
35 godzin
Premiery
Świat:
18.04.2019
Europa:
18.04.2019

Forager - opis gry

Forager to gra action-adventure z dużym naciskiem na crafting. Za jej produkcję odpowiadało studio HopFrog, a za wydanie Humble Bundle. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsolach Nintendo Switch i PlayStation 4.

Forager na pierwszy rzut przypomina starsze (dwuwymiarowe) części The Legend of Zelda, przy czym w produkcji HopFrog niezwykle istotną rolę odgrywają również inne elementy, jak chociażby crafting. Gra nie stawia na fabułę, dając nam pewną swobodę działania. Zaczynamy jednak bardzo skromnie - na niewielkiej wysepce wyposażeni w stary kilof. Przy jego pomocy możemy pozyskać najczęściej występujące materiały, jak drewno czy kamienie, a z nich konstruować proste obiekty. Wraz z wykonywaniem kolejnych czynności gromadzimy doświadczenie, a jeśli uzbieramy go wystarczająco dużo, otrzymamy możliwość odblokowania perka na drzewku rozwoju: nowy budynek, ulepszoną wersję jakiejś umiejętności/przedmiotu, zwiększenie miejsca w inwentarzu itd. Gra nie wyznacza nam konkretnych celów do wykonania, choć zasadniczo rzecz biorąc, postępy czynimy odblokowując nowe regiony świata (potrzebujemy do tego jednak monet, do wytworzenia których potrzebujemy przeważnie złota). Jak tego jednak dokonamy i jakimi metodami - to już zależy od nas.

Dalsza część tekstu pod wideo

Podbijanie nowych terenów to nie jedyne nasze zajęcie. W każdym biomie natknąć się też możemy na dodatkowe wyzwania w postaci dungeonów. Zasadniczo są ich dwa rodzaje: jeden z przeciwnikami i zagadkami oraz drugi, wieża z łamigłówkami z mniejszym naciskiem na walkę. Za ich przejście otrzymujemy nagrody w postaci użytecznych przedmiotów.

Do tego dochodzą również inne atrakcja: uprawa roślin, hodowla zwierząt, rozbudowa bazy, poszukiwania skarbów itd.

Warto dodać, że podczas rozgrywki musimy zważać na wskaźnik głodu podopiecznego. Gdy przychodzi odpowiednia pora, musi on coś zjeść, dlatego warto mieć w pogotowiu odpowiednie przedmioty przy sobie. 

Wideo - Forager

Komentarze (3)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper