Dragon Quest Treasures

Dragon Quest Treasures

6,3
3 oceny

Ocena wg platformy:

PS5 -
NS 6.3
PS4 -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Square Enix
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Premiery
Świat:
09.12.2022
Europa:
09.12.2022
Producent:
Square Enix
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Premiery
Świat:
09.12.2022
Europa:
09.12.2022

Dragon Quest Treasures - opis gry

Dragon Quest Treasures to 'nietradycyjna' gra RPG wyprodukowana i wydana przez Square Enix. Jej głównymi bohaterami są Eric i Mia, postacie znane z Dragon Quest XI: Echoes of an Elusive Age. Tytuł ukazał się na PS4, PS5 i NS.

Fabuła - Dragon Quest Treasures

Głównymi bohaterami Dragon Quest Treasures są Eric i Mia, rodzeństwo znane z Dragon Quest XI. Oboje żyją na wikińskiej łodzi, marząc o skarbach i przygodach. To życzenie spełnia się, gdy tajemnicze duchy przenoszą ich do świata zwanego Draconia – zamieszkanego przez potwory i składającego z różnych latających wysepek. 

Rozgrywka - Dragon Quest Treasures

Produkcja Square Enix przywodzi na myśl serię Dragon Quest Monsters, jednak tym razem akcenty gameplayowe zostało rozłożone inaczej. Ważną częścią zabawy jest werbowanie potworów, z którymi nasi podopieczni mogą porozumiewać się za pomocą magicznych smoczych sztyletów, jednak tym razem potrzebujemy ich przede wszystkim do poszukiwania skarbów. Można dla przykładu podróżować na ich grzbiecie lub odbić się od nich (jak w przypadku slime’a), by dostać się do wyżej położonych miejsc.

Świat gry, tj. wspomniana Draconia, składa się z kilku latających wysp. Każda z nich oferuje coś innego, zarówno jeśli chodzi o krajobrazy i otoczenia (miejscówki od lodowców po wulkany), ale i bestiariusz. Pozyskując zaś do pomocy nowe potwory poszerzamy nasze możliwości w dziedzinie eksploracji. Do wyszukiwania skarbów korzystamy z kolei ze specjalnego kompasu zwanego Fortune Finder wskazujące nam z grubsza miejsce, gdzie mamy się udać. 

W odróżnieniu od Dragon Quest XI walki toczą się w czasie rzeczywistym. W tym kontekście warto wspomnieć, że zagrożenie stanowią dla nas nie tylko potwory, ale też gangi poszukiwaczy skarbów polujący na zdobyte przez nas kosztowności.

Gra pozwala nam przełączać się między Erikiem i Mią, jednak nie ma to większego znaczenia. Bohaterowie dzielą bowiem poziom doświadczenia.

Wideo - Dragon Quest Treasures

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper