Dragon Age: Początek - Przebudzenie

Dragon Age: Początek - Przebudzenie

7,6
161 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.9
PS3 7.5
X360 7.4

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
BioWare
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
RPG
Śr. czas:
20 godzin
Premiery
Świat:
16.03.2010
Europa:
18.03.2010
Polska:
18.03.2010
Producent:
BioWare
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
RPG
Śr. czas:
20 godzin
Premiery
Świat:
16.03.2010
Europa:
18.03.2010
Polska:
18.03.2010

Dragon Age: Początek - Przebudzenie - opis gry

Dragon Age: Początek - Przebudzenie to największe rozszerzenie wydane w historii serii Dragon Age. Dodatek zaprojektowany został w formie stand-alone, co oznacza, że by się przy nim bawić niekonieczne było posiadanie dysku z pierwszą odsłoną Dragon Age. Tytuł uwzględniał jednak pewne wybory podjęte przez gracza w Dragon Age: Początek (odczytywane były zapisane stany gry). Dragon Age: Początek - Przebudzenie wydane zostało w marcu 2010 roku na PC, PS3 i X360.

Akcja w Dragon Age: Początek - Przebudzenie dzieje się sześć miesięcy po zakończeniu pierwszej odsłony serii. Tym razem gracze wcielają się w postać Szarego Strażnika, który stara się odbudować porządek w regionie Amaranthine. Po przejęciu władzy nad jednym z posterunków szybko dochodzi do incydentu z udziałem Czarciego Pomiotu. Okazuje się, że tym razem adwersarze dowodzeni są przez inteligentnego przedstawiciela ich gatunku, co jest bezprecedensowym przypadkiem. Protagonista, który na swojej drodze spotyka takich towarzyszy broni jak Anderes i Oghren (znany z pierwszego epizodu Dragon Age), wyrusza z wyprawą w celu wyeliminowania źródła Czarciego Pomiotu.

 

Szczególnie ważną rolę w scenariuszu Dragon Age: Początek - Przebudzenie odegrał mag Anders, który później staje się kołem zamachowym wydarzeń w drugiej części Dragon Age. W związku z tym wg opinii niektórych dziennikarzy pełne zrozumienie fabuły w Dragon Age II możliwe jest tylko w przypadku poznania scenariusza Dragon Age: Początek - Przebudzenie.

 

System walki oraz ogólne założenia gameplayowe pozostały w Dragon Age: Początek - Przebudzenie bez zmian w stosunku do pierwszego epizodu serii. W trakcie przygody zwerbować można pięć nieznanych wcześniej postaci oraz znanego już Oghrena. W dodatku pojawiają się również nowe zdolności, zaklęcia, przeciwnicy. Zwiększony zostaje także limit poziomu doświadczenia. Ku rozczarowaniu wielu miłośników serii w Dragon Age: Początek - Przebudzenie nie można flirtować z towarzyszami broni (co było ważnym elementem doświadczenia pierwszej części gry).
 

Wideo - Dragon Age: Początek - Przebudzenie

Komentarze (7)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper