Wiedźmin 3: Dziki Gon - Krew i Wino

Wiedźmin 3: Dziki Gon - Krew i Wino

9,4
515 oceny

Ocena wg platformy:

PC 9.5
PS4 9.4
XONE 9.4

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
CD Projekt RED
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
RPG
Śr. czas:
35 godzin
Premiery
Świat:
31.05.2016
Europa:
31.05.2016
Polska:
31.05.2016
Producent:
CD Projekt RED
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
RPG
Śr. czas:
35 godzin
Premiery
Świat:
31.05.2016
Europa:
31.05.2016
Polska:
31.05.2016

Poradnik Wiedźmin 3: Dziki Gon - Krew i Wino

Wiedźmin 3 Krew i Wino poradnik
Mateusz Wróbel

Mateusz Wróbel

Wiedźmin 3 Krew i Wino - poradnik. Wybory, decyzje, konsekwencje w fabule, zakończenia, romanse
PS5 XSX|S NS PC PS4 XONE

Recenzja redakcji

Wiedźmin 3: Dziki Gon - Krew i Wino - recenzja dodatku
9.0
Wiedźmin 3: Dziki Gon - Krew i Wino - recenzja dodatku
PC PS4 XONE

Wiedźmin 3: Dziki Gon - Krew i Wino - opis gry

Wiedźmin 3: Krew i Wino to drugie (i ostatnie) rozszerzenie do gry Wiedźmin 3: Dziki Gon wydane na PC, PlayStation 4 i Xboxie One. Za jego produkcję, podobnie jak w przypadku podstawki, odpowiadało CD Projekt RED. Dodatek pozwalał odwiedzić nową krainę i wprowadzał szereg innych dodatków.

Krew i Wino zabiera nas w zupełnie nowe miejsce, a mianowicie do bajkowej, nietkniętej wojną krainy Toussaint (inspirowanej południową Europą). Na pierwszy rzut oka w Toussaint panuje sielanka, ale malownicze krajobrazy, beztroska zabawa i turnieje rycerskie to w rzeczywistości ułuda skrywająca coś bardzo nieprzyjemnego. Geralt pewnego dnia napotyka dwóch starych znajomych, wysłanników księżniczki Anarietty, która chce, aby rozwikłał on zagadkę tajemniczych, bestialskich morderstw miejscowej arystokracji. Morderca zostawia wprawdzie wskazówki (wiersze obnażające cnoty Toussaint) i działa według schematu, ale dotyczasowe próby jego wytropienia trafiały na mur.

Dalsza część tekstu pod wideo

Krew i Wino to wielki dodatek, którego ukończenie na sto procent może zabrać nam ponad trzydzieści godzin (co sprawia, że jest on dłuższy niż pierwsza część Wiedźmina). Twórcy przygotowali między innymi ponad dziewięćdziesiąt nowych questów oraz czterdzieści interesujących miejsc na mapie. Samo Toussaint jest podobnej wielkości co archipelag Skellige. Ale to też nie wszystko.

Geralt otrzymuje od księżniczki winnicę Corvo Bianco. Początkowo pozostawia ona do życzenia, ale szastając pieniędzmi możemy ją rozbudowywać. Nie chodzi przy tym tylko o kwestie estetyczne (jak opcja wieszania obrazów), ale też o inne rzeczy: w winnicy możemy
przyjmować gości, zasiać zioła w ogrodzie, tworzyć petardy, eliksiry i mutageny (jeśli dochrapiemy się laboratorium), rozbudować stajnię (zwiększa wytrzymałość konia) itd.

Nowy jest system mutacji, czyli zupełnie nowe drzewko dwunastu umiejętności. Jest też nowy sprzęt (ponad sto zbroi, w tym nowe zestawy wiedźmińskie, oraz ponad trzydzieści broni), talie Gwinta, opcja zabarwiania zbroi czy uczestnictwa w turniejach. Twórcy usprawnili też graficzny interfejs.

Aby zagrać w Krew i Wino, nasza postać musi posiadać co najmniej 34 poziom doświadczenia.

Wideo - Wiedźmin 3: Dziki Gon - Krew i Wino

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (33)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper