Niffelheim

Niffelheim

8,0
4 oceny

Ocena wg platformy:

NS 8.0
PC 8.0
PS4 8.0
XONE -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Ellada Games
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
RPG akcji,   Survival
Liczba graczy:
1-16
Premiery
Świat:
26.09.2018
Europa:
26.09.2018
Polska:
26.09.2018
Producent:
Ellada Games
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
RPG akcji,   Survival
Liczba graczy:
1-16
Premiery
Świat:
26.09.2018
Europa:
26.09.2018
Polska:
26.09.2018

Niffelheim - opis gry

Niffelheim to dwuwymiarowa gra action-RPG inspirowana mitologią nordycką wyprodukowana i wydana przez studio Ellada Games. Tytuł ukazał się najpierw na komputerach, a potem trafił też na konsole PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch.

Gra pozwala nam się wcielić w poległego wojownika, który zginął podczas bitwy. Nie trafił jednak jak przystało na bohatera do Asgardu, tylko do ponurej tytułowej krainy Niffelheim, gdzie czekają na niego nowe wyzwania. Jego najważniejszym zadaniem jest zbudowanie portalu, który pozwoli przenieść się do Asgardu, by zająć w końcu należne mu miejsce.

Dalsza część tekstu pod wideo

Niffelheim to dwuwymiarowa gra action-RPG z elementami survivalu. W praniu wygląda to tak, że gromadzimy materiały, rozbudowujemy naszą bazę i rozwijamy zdolności podopiecznego. Jak wspomniano, celem głównego bohatera jest znalezienie części portalu, który pozwoli mu uciec z niegościnnej krainy. Rozgrywkę rozpoczynamy od wyboru klasy i miejsca, gdzie zaczniemy przygodę, ale w gruncie rzeczy decyzja ta nie ma szczególnie dużego przełożenia na nasze poczynania (największa różnica dotyczy parametrów).

Rozgrywkę można podzielić na dwie główne części. Pierwsza to to, co dzieje się na powierzchni. Naszym celem jest wówczas zbieranie przydatnych przedmiotów, które pozwolą rozbudowywać bazę. Inaczej wygląda to w dzień, gdy jest stosunkowo bezpiecznie, a inaczej w nocy, kiedy pojawiają się groźne potwory. Nocne eskapady mają też jednak swoje plusy, pozwalając nam położyć rękę na dobrach, których nie da się zdobyć w żaden inny sposób. Jeśli chodzi o przeczesywanie tytułowej krainy, niektórzy NPC mogą nam też zlecać zadania do wykonania.

Same dungeony także dzielą się na dwa rodzaje. Z jednej strony mamy więc loch, który znajduje się pod bazą. Z drugiej pomniejsze lochy rozsiane po świecie gry. Z grubsza rzecz biorąc, ich rola jest ta sama - eksplorując dungeony zdobywamy loot lepszej lub gorszej jakości. 

Rozgrywkę urozmaicają losowe wydarzenia, jak atak hordy potworów na naszą bazę czy poszukiwania potrzebnych przedmiotów, np. jakiegoś specyfiku na zlecenie kapłana.

Niffelheim oferuje tryb multiplayer w dwóch wariantach. Jest to kooperacja (maks. 4 osoby) i rywalizacja (maks. 16 osób).

Wideo - Niffelheim

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper