Abyss Odyssey

Abyss Odyssey

9,1
9 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 9.0
PC 8.8
PS3 10.0
X360 10.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
ACE Team
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka chodzona,   Platformowa
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
15.07.2014
Europa:
15.07.2014
Producent:
ACE Team
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka chodzona,   Platformowa
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
15.07.2014
Europa:
15.07.2014

Abyss Odyssey - opis gry

Abyss Odyssey to gra łącząca cechy platformerów i scrollowanych bijatyk. Za jej produkcję odpowiadało niezależne chilijskie studio ACE Team, twórcy m.in. serii Zeno Clash. Tytuł ukazał się na komputerach osobistych, PlayStation 3 i Xboxie 360, a następnie w rozbudowanej wersji na PS4. 

Uniwersum Abyss Odyssey stanowi unikalne połączenie stylu art nouveau z chilijskimi wierzeniami i mitologią. W grze wcielamy się w jedną z trzech postaci, których zadaniem jest dotrzeć do tytułowej otchłani i zdobyć nieśmiertelność.

Wybrana przez nas postać zaczyna na powierzchni i jej zadaniem jest się przebić we wskazane miejsce. Po drodze będziemy zmagać się z sekcjami zręcznościowymi i eliminować zastępy różnych przeciwników, często zresztą bardzo cudacznych. Każda z postaci posiada zestaw unikalnych dla siebie umiejętności. Poziomy generowane są losowo, przy czym struktura gry nie jest liniowa. Niekiedy możemy podjąć decyzję, jaką drogę wybrać. Jedna może być najeżona niebezpieczeństwami, ale oferować lepsze nagrody, druga z kolei pozwoli nam wpaść na checkpoint (tu warto zresztą dodać, że jeśli nie użyjemy checkpointu, nasz podopieczny w razie skuchy zostaje cofnięty na sam początek). Naszych podopiecznych możemy z czasem rozwijać zdobywając kolejne poziomy doświadczenia i lepszy ekwipunek. Co więcej, istnieje także możliwość łapania potworów, które następnie mogą nam pomóc w trakcie przeprawy do otchłani. Wszystkich jest łącznie ponad trzydzieści rodzajów.

Gra, oprócz trybu fabularnego, który można przechodzić we dwóch, oferuje także inne warianty zabawy. Do wyboru mamy jeszcze Versus, czyli mordobicie z udziałem czterech osób, oraz Practice, w którym można szlifować własne umiejętności. Twórcy zaimplementowali ponadto funkcje społecznościowe pozwalające sprawdzać statystyki innych grających i inne ciekawostki, np. to ilu graczy zdołało pokonać ostatniego bossa. 

Wersja na PS4 oferuje między innymi lepszą grafikę w 1080p, rozbudowany system walki pozwalający nie tylko na robienie uników, ale i anulowanie ich w locie, nowy poziom trudności Nightmare oraz znane z wersji na PC mutliplayer dla dwóch (PvP) i czterech osób (lokalna zadyma).

Wideo - Abyss Odyssey

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video
Youtube video
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper