Dota Underlords

Dota Underlords

6,0
1 oceny

Ocena wg platformy:

PC 6.0
Mobile -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Valve
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Strategiczna
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
25.02.2020
Europa:
25.02.2020
Polska:
25.02.2020
Producent:
Valve
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Strategiczna
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
25.02.2020
Europa:
25.02.2020
Polska:
25.02.2020

Dota Underlords - opis gry

Dota Underlords to gra strategiczna w konwencji auto-battlera wyprodukowana i wydana przez firmę Valve Corporation. Tytuł ukazał się na komputerach (Windows, Linux, macOS) oraz urządzeniach przenośnych (iOS, Android).

Założenia rozgrywki rozgrywki bazują na pomyśle przedstawionym w Dota Auto Chess, modzie stworzonym przez społeczność Dota 2. Główne zasady są proste. Rywalizacja polega na wystawianiu do walki bohaterów. W fazie początkowej decydujemy o składzie naszej armii (postacie oczywiście różnią się umiejętnościami i poziomami) i rozstawieniu poszczególnych jednostek na planszach o wymiarach 8x8. Gdy podejmiemy już decyzję, nasi podopieczni ruszają do walki z siłami rywala. Już w trakcie bitwy nie mamy bezpośredniej kontroli nad walczącymi.

W jednym meczu uczestniczy ośmiu graczy, ale starcia odbywają się na zasadach jeden na jednego. Wygrywa ten, którego armia pierwsza wyeliminuje wszystkie postacie z armii przeciwnika. Rozgrywka Dota Underworlds została zaprojektowana z myślą o multiplayerze, ale jeśli chcemy, mamy również możliwość walczenia z botami kierowanymi przez sztuczną inteligencję.

Strategia nie ogranicza się tylko do wystawienia jednostek na tym lub innym polu. Pod uwagę należy brać również inne czynniki, jak sojusze pomiędzy poszczególnymi postaciami. Umieszczenie w drużynie trzech magów zwiększy nasze możliwości ataku oraz sprawi, że ataki magiczne będą zadawać nieprzyjaciołom wyraźnie większe obrażenia. Dodanie dwóch zabójców podnosi z kolei o 10 proc. szansę na zadanie krytycznego uderzenia znacznie silniejszego niż to normalne. Wspomnieć również należy, iż podczas wystawiania walczących należy mieć na względzie ich poziom. Im jest on wyższy, tym mniej jednostek danego typu będziemy mogli umieścić na polu bitwy.

Za uczestnictwo w starciach otrzymujemy złoto i doświadczenie pozwalające rozwijać potencjał podopiecznych. Na uwagę zasługują ponadto specjalnie rundy, w trakcie których możemy zdobyć nowy sprzęt, np. lepsze uzbrojenie. 

Wideo - Dota Underlords

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper