Artifact

Artifact

7,5
2 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.5

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Valve Software
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Karciana
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
28.11.2018
Europa:
28.11.2018
Polska:
28.11.2018
Producent:
Valve Software
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Karciana
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
28.11.2018
Europa:
28.11.2018
Polska:
28.11.2018

Artifact - opis gry

Artifact to karcianka wyprodukowana i wydana przez firmę Valve Corporation. Tytuł ukazał się na komputerach osobistych (Windows, Linux, macOS) oraz urządzeniach przenośnych. Został on obmyślony jako konkurencja dla Hearthstone i Gwinta.

Artifact to karcianka autorstwa Valve, która -- jak wspomniano -- ma rzucić rękawice podobnym (i dochodowym) przedsięwzięciom Blizzard i CD Projekt. Zasady są tu podobne: rzecz polega na budowaniu talii możliwie jak najlepszych kart, które nabywamy w paczkach lub pojedynczo na serwisie Steam. Podczas zmagań karty rozmieszczamy na trzech liniach, które chronione są przez wieże. Aby wygrać, musimy spełnić jeden z dwóch warunków: albo zniszczyć obiekt o nazwie “Ancient”, albo dwie wieże. Jeśli chodzi o stylistykę i tematykę, Artifact czerpie z uniwersum Dota 2 (innej popularnej produkcji Valve), lecz ogólnie rzecz biorąc gra nie stawia nacisku na opowiadanie historii (a przynajmniej takiego nacisku nie było na samym początku) - główną atrakcją jest multiplayerowa rywalizacja (choć dostępny jest tutorial, w którym gramy z rywalami kierowanymi przez sztuczną inteligencję).

Każda talia zawiera czterdzieści kart, w tym pięciu tzw. bohaterów. Na premierę gry dostępnych było około 300 kart. Karty dzielą się na trzy rodzaje: common (często spotykane), uncommon (rzadziej spotykane) oraz rare (rzadko spotykane). Każdej z nich przypisany jest też jeden z pięciu kolorów, które mają pewne przełożenie na rozgrywkę/rywalizację. Na uwagę zasługuje ponadto możliwość korzystania z przedmiotów oraz źródełko many znajdujące się na każdej linii, która potrzebna jest do używania zdolności bohaterów. Co warto dodać, po ułożeniu wszystkich kart w linii na planszy pojawiają się moby atakujące wszystko, co znajduje się na ich drodze, nawet wieże, jeśli nie ma przy nich innych jednostek.  

Wideo - Artifact

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper