Donkey Kong Country 3: Dixie Kong's Double Trouble

Donkey Kong Country 3: Dixie Kong's Double Trouble

8,4
29 oceny

Ocena wg platformy:

VC 9.5
SNES 8.6

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Rare
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa
Śr. czas:
12 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
22.11.1996
Europa:
19.12.1996
Producent:
Rare
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa
Śr. czas:
12 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
22.11.1996
Europa:
19.12.1996

Donkey Kong Country 3: Dixie Kong's Double Trouble - opis gry

Donkey Kong Country 3: Dixie Kong’s Double Trouble to side-scrollowana platformówka wyprodukowana przez brytyjskie studio Rare na konsolę Super Nintendo. Tytuł ukazał się pod koniec 1996 roku. Trzecia odsłona DKC była ostatnią do czasu wydania Donkey Kong Country Returns na Wii.

Historia skupia się tym razem na zmaganiach Dixie Kong, która razem ze swoim kuzynem, Kiddy Kongiem, próbuje odnaleźć zaginionego Donkey Konga i jego siostrzeńca Diddy Konga, głównych bohaterów poprzednich części serii.

Dalsza część tekstu pod wideo

Na oba małpiszony czeka łącznie 48 poziomów. Większość rozwiązań z poprzedników pojawia się ponownie, jak strzelające beczki, pomagające w trakcie rozgrywki zwierzaki czy multiplayer dla dwóch osób. Obie postacie posiadają unikalne dla siebie umiejętności - Dixie potrafi utrzymywać się w powietrzu dzięki swoim włosom, a Kiddy Kong odbijać się od powierzchni wody. Małpy mogą też sobą rzucać, co pozwala wpływać na niektóre elementy otoczenia, np. rozbijać mury blokujące przejście albo przełączać dźwignie.

Względem poprzednich odsłon twórcy rozwinęli projekt poziomów dostarczając bardziej wymyślnych przeszkód i łamigłówek. Podczas swojej przygody małpy odwiedzą różne miejscówki - fabryki, dżunglę, góry, wiatrak itd. Oprócz wspomnianych zwierzaków-pomocników, które możemy spotkać w konkretnych miejscach na konkretnych poziomach (nosorożec, pająk, miecznik, słoń i ptak Parry), pojawiają się również pojazdy, np. motorówka.

Jedną z nowości w DKC3 jest rodzina niedźwiedzi, którą możemy spotkać w Northern Kremisphere, miejscu, gdzie zaginął Donkey i Diddy. Zdobywane po drodze przedmioty jesteśmy w stanie wymienić u nich na wskazówki oraz inne usługi.

W grze pojawiają się też inne małpiszony - Cranky Kong, Wrinkly Kong, Swanky Kong i Funky Kong.

Wideo - Donkey Kong Country 3: Dixie Kong's Double Trouble

Komentarze (11)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper