Don't Starve

Don't Starve

6,9
99 oceny

Ocena wg platformy:

NS 8.5
PC 7.1
PS4 6.7
XONE 7.6
Wii U -
PS Vita 7.6

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Klei Entertainment
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa
Śr. czas:
39 godzin
Premiery
Świat:
07.01.2014
Europa:
07.01.2014
Producent:
Klei Entertainment
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa
Śr. czas:
39 godzin
Premiery
Świat:
07.01.2014
Europa:
07.01.2014

Recenzja redakcji

Recenzja: Don't Starve: Console Edition (PS4)
6.5
Recenzja: Don't Starve: Console Edition (PS4)
PS4
Pokaż kolejne recenzje

Don't Starve - opis gry

Don’t Starve to gra action-adventure z domieszką survival horroru rozgrywająca się w otwartym świecie. Za jej produkcję odpowiadało niezależne kanadyjskie studio Klei Entertainment. 

W Don’t Starve gracz wciela się w naukowca imieniem Wilson, którego eksperyment nie dochodzi do skutku. Staje się to przyczyną jego późniejszych perypetii. Rozmyślając nad swoją porażką Wilson słyszy, że zwraca się do niego głos z radia, oferując możliwość poznania tajemnej wiedzy. Protagonista przystaje na propozycję, ale wkrótce okazuje się, iż został wykiwany. Owy głos należał bowiem do demona, a sam Wilson zostaje przeniesiony do dziwnego świata, w którym wszystko i wszyscy chcą go pozbawić życia.

Dalsza część tekstu pod wideo

Cel gry jest jasny: wcielając się w Wilsona musimy po prostu jak najdłużej przeżyć. Kopnąć w kalendarz możemy na wiele sposób, np. umierając z głodu, popadając w obłęd albo ginąc od razów napotkanych przeciwników. Nasz podopieczny podczas swoich przygód odnajduje różne przedmioty, których może użyć lub stworzyć z nich przydatne narzędzia. W razie gdy przegramy gra robi podsumowanie nagradzając nas doświadczeniem. Z czasem możemy odblokować nowe postacie - często z jakimiś swoimi unikalnymi cechami. Rozgrywka zachęca do eksperymentowania, bowiem nie jeden raz skusimy starając się poznać zasady rządzące światem Don’t Starve.

W grze oprócz głównego trybu znajdziemy też “Adventure Mode”, który podnosi poprzeczkę dla graczy chcących większego wyzwania. Dostęp doń otrzymujemy po zlokalizowaniu specjalnych drzwi.

Don’t Starve w momencie premiery zgarniało przyzwoite noty. Średnia ocen gry wynosiła mniej więcej osiem punktów na dziesięć możliwych. Produkcja Klei nie posiadała trybu wieloosobowego.

Wideo - Don't Starve

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (18)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper