Don't Starve: Together

Don't Starve: Together

7,7
26 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 6.8
PC 7.9

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Klei Entertainment
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Śr. czas:
30 godzin
Liczba graczy:
1-6
Premiery
Świat:
21.04.2016
Europa:
21.04.2016
Producent:
Klei Entertainment
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Śr. czas:
30 godzin
Liczba graczy:
1-6
Premiery
Świat:
21.04.2016
Europa:
21.04.2016

Recenzja redakcji

Recenzja: Don't Starve Together: Console Edition (PS4)
7.5
Recenzja: Don't Starve Together: Console Edition (PS4)
PS4

Don't Starve: Together - opis gry

Don't Starve: Together to rozszerzenie do utrzymanej w konwencji horroru gry action-adventure Don’t Starve. Za jego produkcję, podobnie jak w przypadku ‘podstawki’, odpowiadało studio Klei Entertainment. Dodatek dostępny był na komputerach i na konsoli PlayStation 4.

Najbardziej znaczącą nowością zaimplementowaną w Don’t Starve: Together jest multiplayer dla maksymalnie sześciu osób kompletnie nieobecny w ‘podstawce’, przy czym dodać warto, że praktycznie wszystkie elementy rozgrywki znane z oryginału dostępne są też w rozszerzeniu. Do tego doszły też pewne zmiany w balansie.

Podobnie jak w oryginale nasz cel jest prosty: przeżyć. Kopnąć w kalendarz może na wiele sposobów, np. umierając z głodu, popadając w obłęd albo ginąc od razów napotkanych przeciwników. Nasz podopieczny podczas swoich przygód odnajduje różne przedmioty, których może użyć lub stworzyć z nich przydatne narzędzia. W razie gdy przegramy gra robi podsumowanie nagradzając nas doświadczeniem.

Dostępne są trzy warianty rozgrywki: Survival, Endless and Wilderness. Survival, jak sama nazwa wskazuje, stawia przed nami zadanie przeżycia w niegościnnym miejscu. Zachęca przy tym do współpracy z innymi graczami bez której nasze szanse na przeżycie wyraźnie spadają. Endless opiera się na podobnych zasadach, z tą różnicą że nasza postać po wtopie się respawnuje. W Wilderness z kolei staramy się utrzymać przy życiu jak najdłużej. Mapa generowana jest proceduralnie przy każdym kolejnym podejściu.

Jeśli chodzi o rozgrywkę, w Don’t Starve: Together znacząco zostało zmienione spanie, które teraz nie pozwala przeskoczyć do wschodu słońca, a podczas drzemki postać nie może się poruszać (zamiast tego w tym czasie obserwujemy wydarzenia). Autorzy zmienili również stan ducha – po śmierci gracze mogą obserwować zmagania towarzyszy pod postacią zjawy, a nawet wpływać na różne okoliczności. Ducha można również wskrzesić wykorzystując odpowiednie przedmioty. W Together pojawiają się również emoty, dzięki którym grający mogą komunikować się bez słów.

Wideo - Don't Starve: Together

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper