Insurmountable

Insurmountable

0,0
0 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 -
XONE -
PC -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
ByteRockers' Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja,   Roguelike
Premiery
Świat:
29.04.2021
Europa:
29.04.2021
Producent:
ByteRockers' Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja,   Roguelike
Premiery
Świat:
29.04.2021
Europa:
29.04.2021

Insurmountable - opis gry

Insurmountable to gra action-adventure z elementami roguelike traktująca o wspinaczce wysokogórskiej. Tytuł ukazał się na PC oraz konsolach PS4 i Xbox One. Za jego produkcję odpowiadało studio ByteRockers' Games.

Rozgrywka - Insurmountable

Insurmountable to gra action-adventure całkowicie pozbawiona walki. Naszym zadaniem jest zdobycie szczytów trzech gór, z których każda kolejna stanowi coraz większe wyzwanie. Naszym zadaniem jest znalezienie sposobów, by tego dokonać, np. poprzez wybór najbezpieczniejszej ścieżki. Gdy już nam się to jednak uda, musimy jeszcze zejść do bezpiecznej strefy. Zabawę rozpoczynamy od wyboru preferowanej klasy postaci, co ma wpływ na posiadane zdolności i ekwipunek.

Istotną częścią rozgrywki są elementy roguelike. Przy każdej bowiem próbie zdobycia szczytu mamy do czynienia z innymi warunkami panującymi na górze. Nie możemy zapisać stanu, a jeśli stracimy życie, wspinaczkę należy rozpoczynać od nowa. Stopień trudności jest wysoki. W trakcie zmagań należy mieć wzgląd na najróżniejsze kwestie: temperaturę ciała, zdrowie, energię, poziom tlenu, a nawet stan psychiczny, który w trudniejszych sytuacjach się pogarsza. Wiele czynników wpływa na parametry postaci: są to zarówno warunki i osiągane postępy (lub ich brak), jak i sprzęt, do którego dostęp mamy w inwentarzu. Co warto dodać, drogi są w Insurmountable generowane proceduralnie, w związku z czym przy każdej kolejnej sesji mamy do czynienia z zupełnie innymi atrakcjami i przeszkodami.

Na mapie, jaką dysponujemy, nie brakuje markerów dostarczających informacji o otoczeniu. Mogą to być dla przykładu jaskinie do zbadania czy skarby. Te drugie to chociażby sprzęt do wspinaczki, który w trudnych sytuacjach może zadecydować o naszym być lub nie być. 

W Insurmountable zaimplementowano system rozwoju. Wraz z każdym nowym levelem zyskujemy nowe perki ułatwiające wspinaczkę. 

Wideo - Insurmountable

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper