Doki Doki Universe

Doki Doki Universe

6,9
41 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 6.8
PS3 6.9
PS Vita 6.6

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
HumaNature Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna
Śr. czas:
12 godzin
Premiery
Świat:
10.12.2013
Europa:
10.12.2013
Producent:
HumaNature Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna
Śr. czas:
12 godzin
Premiery
Świat:
10.12.2013
Europa:
10.12.2013

Recenzja redakcji

Recenzja gry: Doki-Doki Universe
8.5
Recenzja gry: Doki-Doki Universe
PS4

Doki Doki Universe - opis gry

Doki Doki Universe to gra przygodowa wyprodukowana i wydana przez HumaNature Studios. Tytuł ukazał się na konsolach PlayStation 3, PlayStation 4 i PlayStation Vita, gdzie był dostępny w cyfrowej dystrybucji.

Produkcja HumaNature Studios nie jest grą w ścisłym tego słowa znaczeniu. Prędzej można by ją nazwać interaktywnym testem osobowości. Tytuł skupia się na perypetiach robota QT3 i towarzyszącego mu gadającego czerwonego balonu. Główny bohater zostaje czterdzieści lat wcześniej porzucony na asteroidzie przez podróżującą przez kosmos rodzinę, ale w końcu odnajduje go kosmita Jeff. Wiadomości, które przynosi, nie są jednak specjalnie pozytywne. Okazuje się, że seria robotów, do której zalicza się też QT3, ma zostać zlikwidowana, a to dlatego, że za mało jest w nich człowieczeństwa. Jeff ma sprawdzić, czy QT3 jest w stanie nauczyć się ludzkich odruchów i zabiera go na swoją planetę.

Podczas rozgrywki możemy brać udział w różnych aktywnościach, np. testach badających naszą (tzn. robota) osobowość. Owe testy są przeważnie dość abstrakcyjne, polegając np. na wyborze bez zastanowienia jakiegoś obrazka. To jednak nie wszystko. Twórcy przygotowali także szereg innych aktywności. Nasz podopieczny może na przykład odwiedzać inne planety, z których każda bazuje na jakimś innym motywie (miłość, znęcanie się, akceptacja itd.). Planety zamieszkują NPC, z którymi można wchodzić w interakcję za pomocą specjalnych obrazków zwanych “summonables” (jest ich ponad trzysta). Za ich pomocą da się udobruchać lub zirytować rozmówcę. Każdy NPC ma swoje preferencje i może inaczej zareagować na przedstawiony mu obrazek.

W trakcie zabawy gromadzimy także przedmioty, którymi można udekorować dom QT3. Jest ich blisko sto pięćdziesiąt.

Wideo - Doki Doki Universe

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (6)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper