Knock-Knock

Knock-Knock

7,0
4 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 6.0
XONE -
PC 7.3
PS Vita -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Ice-Pick Lodge
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Przygodowa,   Horror
Premiery
Świat:
04.10.2013
Europa:
04.10.2013
Producent:
Ice-Pick Lodge
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Przygodowa,   Horror
Premiery
Świat:
04.10.2013
Europa:
04.10.2013

Knock-Knock - opis gry

Knock-Knock to gra przygodowa w konwencji horroru wyprodukowana przez niezależnie studio Ice-Pick Lodge. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsolach PlayStation 4, PlayStation Vita i Xbox One.

Gra pozwala nam się wcielić w bezimiennego człowieka, który budzi się w tajemniczym domostwie wybudowanym w środku lasu. Nie powodzi mu się zbyt dobrze - rozczochrane włosy i podkrążone oczy sugerują poważne problemy, a jakby tego było mało z pogrążonych w ciemnościach pomieszczeń budynku dochodzą go niepokojące odgłosy. Scenarzyści i projektanci Knock-Knock nie udzielają na początku informacji odnośnie tego, kim jest główny bohater i jakie są powody tej jego drogi krzyżowej. Czy to choroba psychiczna, czy może coś innego?

Rozgrywka, jeśli można to tak nazwać, nie jest przesadnie rozbudowana. Sprowadza się ona do przeczesywania wspomnianego domostwa. Każdej nocy nasz podopieczny podnosi się z łóżka, by przeżywać tę samą gehennę i spróbować dotrwać jakoś do świtu. Zmagania nie toczą się jednak w czasie rzeczywistym. Żeby przyspieszyć bieg czasu, musimy znaleźć zegar, w zasadzie nie tyle zegar, co sobowtóra głównego bohatera z zegarem zamiast twarzy, którzy (którzy) ukryty (ukryci) są gdzieś w domu. W wypełnieniu tego zadania przeszkadzają straszydła. Nie możemy z nimi walczyć, jedyne dostępne środki zaradcze to ucieczka i ukrywanie się. Jeśli damy się sterroryzować, noc trzeba będzie powtarzać.

Ogólnie rzecz biorąc Knock-Knock bliżej do tak zwanych symulatorów chodzenia, niż do gier w pełnym tego słowa znaczeniu. Główny bohater nie dysponuje tu bowiem żadnymi specjalnymi zdolnościami, które znacząco urozmaicałaby eksplorację.

Wideo - Knock-Knock

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper