Surge Concerto: Ciel nosurge

Surge Concerto: Ciel nosurge

0,0
0 oceny

Ocena wg platformy:

PS Vita -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Gust
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Inna,   Symulator życia
Premiery
Świat:
26.04.2012
Producent:
Gust
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Inna,   Symulator życia
Premiery
Świat:
26.04.2012

Surge Concerto: Ciel nosurge - opis gry

Surge Concerto: Ciel nosurge to gra reprezentująca gatunek tak zwanych symulatorów życia. Za jej produkcję odpowiadało japońskie studio Gust, a za wydanie Koei Tecmo. Tytuł ukazał się na PlayStation Vita i oficjalnie nie ukazał się na Zachodzie.

Akcja Surge Concerto rozgrywa się w uniwersum znanym z serii Ar tonelico, choć w rzeczywistości obie produkcje nie mają ze sobą zbyt wiele wspólnego. W odróżnieniu od Ar tonelico, gdzie mieliśmy do czynienia z dość tradycyjnym japońskimi eRPeGami, tutaj trafiamy na coś zgoła innego. Historia kręci się wokół dziewczyny o imieniu Ion, której doskwiera amnezja. Ion mieszka w alternatywnym świecie, gdzie jedynym towarzystwem jest dla niej sklepikarz Nelico. Pewnego dnia w jej pokoju pojawia się tajemnicze urządzenie umożliwiające komunikację z kimś znajdującym się “ po drugiej stronie”. Tym kimś jesteśmy my. Komunikując z Ion za pomocą przenośnej konsoli Sony próbujemy nawiązać z nią relację, a w dalszej perspektywie uratować jej zniszczony świat.

Podczas rozgrywki, jeśli tak to określić, nasze zadanie polega na przywracaniu pamięci Ion. Proces ten wymaga od nas najpierw zeskanowania kodów kreskowych w realu, dzięki czemu w grze tworzymy istoty o nazwie Sharl (ich rodzaj zależy od zeskanowanego kodu). Następne zaś, korzystając z tak zwanych Hymmno Points, które zdobywamy robiąc użytek z funkcji sieciowych, odtwarzamy pamięć głównej bohaterki. Pozwala to zapoznać się z historią, która składa się w sumie z dwunastu epizodów (większość była udostępniona jako dlc).  

W przerwie między ratowaniem świata możemy też pogłębiać relację z Ion, np. porozumiewać się z nią, a nawet randkować. Bohaterka ma swój harmonogram dnia.

Wideo - Surge Concerto: Ciel nosurge

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper