Blaster Master: Enemy Below

Blaster Master: Enemy Below

6,8
4 oceny

Ocena wg platformy:

VC -
GBC 6.5

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Sunsoft
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa,   Akcja
Premiery
Świat:
24.02.2000
Europa:
27.10.2011
Producent:
Sunsoft
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa,   Akcja
Premiery
Świat:
24.02.2000
Europa:
27.10.2011

Blaster Master: Enemy Below - opis gry

Blaster Master: Enemy Below to gra zręcznościowa wyprodukowana i wydana przez japońską firmę Sunsoft. Tytuł ukazał się pierwotnie na Game Boy Color, a po ponad dziesięciu latach trafił również na 3DS-a (dostępny był w ramach oferty Virtual Console).

Enemy Below to bezpośrednia kontynuacja Blaster Master z Nintendo Entertainment System. Gra pozwala nam się ponownie wcielić w Jasona, który zasiada za sterami (kierownicą?) pojazdu zwanego SOPHIA 3 i musi uratować świat przed zagrożeniami czyhającymi pod ziemią.

Dalsza część tekstu pod wideo

Produkcja Sunsoft przypomina trochę klasyczne, dwuwymiarowe odsłony serii Metroid. Tutaj także istotną częścią zabawy jest eksploracja. Świat gry składa się w sumie z ośmiu miejscówek, a sama jego struktura nie jest liniowa - w pewnych bowiem sytuacjach musimy się wrócić do wcześniejszych lokacji, jeśli chcemy znaleźć coś, co pozwoli ruszyć z głównym wątkiem. Duże znaczenie mają także upgrade’y znajdowanie w trakcie przeczesywania tutejszego świata. Bez nich nie jesteśmy w stanie dostać się do niektórych pomieszczeń. Względem poprzedniej części dodano zupełnie nowe dopałki (i zachowano niektóre stare).

Unikalną cechą Blaster Master: Enemy Below jest to, że poruszać się możemy i we wspomnianym pojeździe, i na piechotę. Ten drugi sposób przemieszczenia się jest potrzebny, gdy musimy dostać się do lokacji, do których nie jest w stanie przebić się SOPHIA 3 (dungeony/jaskinie). Warto jednak zaznaczyć, że w takich sytuacjach Jason jest o wiele bardziej narażony na niebezpieczeństwo. Nie jest to bez znaczenia, zwłaszcza iż stopień trudności gry generalnie nie należy do najniższych.

W Enemy Below nie brakuje też rzecz jasna walki, w tym starć z bossami (niektórzy są znani z oryginału, niektórzy z kolei są zupełnie nowi).

Wideo - Blaster Master: Enemy Below

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper